sobota, 3 júna, 2023

Šesť pilotov F2 medzi 11-členným juniorským tímom Red Bullu · RaceFans

Red Bull oznámil svoju kompletnú zostavu juniorov Formuly 1 na rok 2023 vrátane šiestich jazdcov, ktorí budú pretekať vo Formule 2.

Dennis Hauger plus Ayumu Iwasa zostávajú v sérii po ich víťazných kampaniach nováčikov v minulom roku. Jak Crawford plus Isack Hadjar boli spoločne povýšení z FIA Formuly 3 na preteky Hitech GP.

Sexteto Red Bullu F2 dopĺňajú Enzo Fittipaldi plus Zane Maloney, ktorí boli pridaní do juniorského tímu plus budú tímovými kolegami v Carline. Fittipaldi získal v roku 2022 šesť pódií ako aj nováčik F2 so systémom Charouz Racing System plus teraz prechádza do konkurencieschopnejšieho tímu, doteraz čo Maloney bol vicemajstrom FIA F3 s Tridentom plus po tom, čo sa mu podarilo presadiť, prestúpil na plný úväzok do F2. debut v minuloročnom finále.

Pripojili sa k Red Bull Junior Teamu, pretože víťaz pretekov F2 Jehan Daruvala plus pretekár F3 Jonny Edgar vypadli, čo znamená, že na štartovom rošte F2 pre rok 2023 ostanú len tri voľné miesta.

Sebastian Montoya, ktorého Red Bull oznámil začiatkom tohto mesiaca, bude tento rok jediným juniorom značky v F3. Syn víťaza pretekov F1 Juana Pabla Montoyu bude jazdiť za Hitech, ktorý vedie juniorov Red Bullu ďalej v rebríčku monopostov.

Junior Hondy Souta Arao bude jazdiť za tím v britskej sérii GB3 Arvid Lindblad, momentálne jeden z jazdcov Hitechu vo Formule 4 Spojené arabské emiráty, prejde na Prema pre svoje európske pretekárske kampane v kategórii.

Liam Lawson preberá kreslo sponzorované RBJT v Super Formule, čo znamená, že Ren Sato ukázal únikové dvere. Ďalšími dvoma odchodmi zo súpisky Red Bullu sú pretekár Formuly Regional Noel Leon plus bývalý junior Hondy Yuto Nomura.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Dva najmladšie prírastky do RBJT sú Enzo Deligny plus Enzo Tarnvanichkul, obe hviezdy medzinárodnej motokárovej scény minulého roka.

Deigny vstúpi do automobilových pretekov s Campos Racing v španielskej F4, keďže bol jedným z najlepších nováčikov v seniorských motokárach v roku 2022. 14-ročný Francúz bol…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu