sobota, 3 júna, 2023

Sergio Perez: Jazdec Red Bullu bude jedným okom sledovať Daniela Ricciarda – Coultharda

Max Verstappen vyhral 15 pretekov na ceste za druhým titulom majstra sveta Formuly 1, posiaľ čo Sergio Perez získal v roku 2022 iba dve víťazstvá.

Sergio Perez potrebuje „aktualizáciu softvéru“, aby sa vyrovnal tímovému kolegovi Red Bullu Maxovi Verstappenovi ako aj aj tento rok bude mať jedno zrak na vracajúceho sa Daniela Ricciarda, hovorí bývalý pilot F1 David Coulthard.

Verstappen získal svoj druhý titul v F1 v roku 2022, pretože Perez skončil tretí ako aj aj v sezóne medzi nimi došlo k nezhodám.

Je ním osemnásobný víťaz Veľkej ceny Ricciardo Tretí pilot Red Bullu pre rok 2023.

„Checo (Perez) uvidí, že tam je skutočný náhradný jazdec,“ povedal Coulthard o návrate Austrálčana.

Verstappen vyhral 15 pretekov, keď získal svoj druhý majstrovský titul, posiaľ čo Perez získal dva – v uliciach Monaka ako aj aj Singapuru.

Kontroverzia bola aj na konci sezóny, keď Verstappen, ktorý už vyhral titul, bol požiadaný, aby odišiel na trať ako aj aj dal Perezovi pozíciu v predposledných pretekoch v Brazílii, ale nepodarilo sa mu to, pretože Mexičan vyzval Charlesa Leclerca z Ferrari. na druhom mieste v šampionáte.

Verstappen po pretekoch v Brazílii povedal, že mal „dôvody“ na odmietnutie pustiť Pereza dopredu ako aj aj že reagoval na „niečo, čo sa stalo v minulosti“, čo údajne súviselo s Perezovou haváriou v kvalifikácii v Monaku. v máji – preteky, ktoré vyhral.

Perezovi napokon uniklo druhé miesto ako aj aj na Verstappena stratil 104 bodov.

Coulthard, ktorý pretekal za Red Bull vo svojich posledných štyroch sezónach, povedal, že Verstappen je „meradlom“ ako aj aj osud Mexičana Pereza v F1 je „v jeho vlastných rukách“.

„Pre Checa, aby sa pozrel na to, koľko víťazstiev mal Max ako aj aj koľko ich mal on, nie je to tak, že by musel len vyleštiť pár zákrut. Toto je veľké prepísanie, aktualizácia softvéru,“ povedal.

„Ak použijete rovnaké ingrediencie v torte, dostanete rovnakú tortu. Ak chcete niečo iné, musíte to zmeniť.“

„Má prístup k údajom majstra sveta. Vidí, kde je rýchlejší, kde pomalší. Checo bude v niektorých oblastiach rýchlejší….

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu