nedeľa, 4 júna, 2023

Šéfovia tímov F1 „prekvapení“ zásahom FIA pri oslavách plota v boxoch · Fanúšikovia pretekov

Šéfovia tímov Formuly 1 vyjadrili prekvapenie nad rozhodnutím FIA aktívne presadzovať zákaz lezenia personálu tímu počas osláv.

Členovia tímu oslavujúci visením na oplotení na stene jamy sú v posledných rokoch pravidelným pohľadom. Od roku 2006 je to však zakázané podľa Prílohy H, článok 2.3.2 Medzinárodného športového kódexu FIA, ktorý uvádza, že „personálom je zakázané kedykoľvek liezť na úlomky múrov v boxoch“ ako aj i že každý tím, o ktorom sa zistí, že tak robí, bude oznámiť stewardom.

Do dnešného dňa športoví komisári nevyšetrili žiadny z mnohých prípadov, keď tímy oslavovali spôsobom, ktorý je v rozpore s nariadením.

Pred týmto víkendom však riaditeľ pretekov FIA F1 Niels Wittich pripomenul tímom zákaz oslavovania na oplotení boxov vo svojich poznámkach o podujatí pre Veľkú cenu Austrálie, čím naznačil, že riadiaci orgán má v úmysle obmedziť tento tréning.

Šéf tímu Red Bull Christian Horner na otázku o jeho názore na aktívne uplatňovanie zákazu povedal, že nevidí, že by bolo potrebné, aby FIA bránila tímom oslavovať na stene boxov.

„Bol som prekvapený, že to bol problém, aby som bol úprimný,“ povedal Horner. „Ale myslím si, že všetko, čo sa týka bezpečnosti, treba brať príliš vážne

„Je to však pomerne ikonický moment, keď vidíte, ako aj auto veľkej ceny dokončuje veľkú cenu ako aj i jeho tím oslavuje na plote. Pokiaľ sa to robí bezpečným spôsobom, osobne som s tým nikdy nevidel problém. Myslel som si, že je to súčasť pretekov veľkých cien ako aj i ako aj Red Bull Racing sme to dosiahli 94-krát ako aj i ani raz sme sa nezranili alebo nevyzerali, že by to bol problém. Ale ak sú to pravidlá, sú to pravidlá.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Šéf tímu McLaren Zak Brown súhlasil so svojím náprotivkom z Red Bullu, že personál tímu by mal mať dovolené oslavovať na stenách boxov v rámci rozumu.

„Ja som…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu