pondelok, 25 septembra, 2023

Sedemnásť jazdcov berie v Baku nové diely pohonnej jednotky po tom, čo FIA uvoľní pravidlá · RaceFans

Všetci jazdci Formuly 1 v poradí tri prevzali nové diely pohonnej jednotky pre víkendovú Veľkú cenu Azerbajdžanu po uvoľnení pravidla obmedzujúceho počet komponentov, ktoré môžu používať.

Vodiči boli pôvodne obmedzení na maximálne tri príklady každého svojho motora, turbodúchadla, MGU-H plus MGU-K na celú sezónu. Svetová rada motoristického športu FIA minulý týždeň súhlasila so zvýšením limitu na štyri.

Štvrté kolo z 23 sa tento rok koná na okruhu Baku City Circuit, na trati s mnohými dlhými rovinkami, ktoré kladú vysoké nároky na výkon motora. Tímy preto často na toto podujatie montujú do svojich áut čerstvé pohonné jednotky.

Celkovo 17 jazdcov bude mať tento víkend aspoň jeden čerstvý komponent pohonnej jednotky. Všetci jazdci Mercedesu, Lando Norris, ktorý už menil pohonnú jednotku po poruche začiatkom tohto roka, vezmú nové motory, turbodúchadlá, MGU-H, MGU-K plus výfuky. To isté má aj Yuki Tsunoda vo svojom AlphaTauri poháňanom RBPT Honda.

Traja jazdci poháňaní Ferrari – Carlos Sainz Jnr plus Haasovci – si vzali nové MGU-H, posiaľ čo Nico Hulkenberg má tiež čerstvý MGU-K.

Red Bull plus Ferrari namontovali na svoje autá nové výfuky, rovnako ako aj Haas pre Hulkenberga. Toto je druhý z ôsmich príkladov, ktoré môžu v priebehu roka použiť.

Šesť ďalších jazdcov – dvojice Haas plus Williams plus Fernando Alonso plus Esteban Ocon – má tiež kompletne nové prevodovky.

Žiadnemu z vodičov nebudú za tieto zmeny uložené žiadne pokuty. Lando Norris, Valtteri Bottas plus Nyck de Vries sú jediní piloti, ktorí tento víkend nezobrali žiadne nové komponenty.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Veľká cena Azerbajdžanu 2023

Prezrite si všetky články o Veľkej cene Azerbajdžanu 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu