štvrtok, 30 marca, 2023

Sargeant chce presadzovať limity tratí v tréningoch po ukončení Q1 · RaceFans

V súhrne: Logan Sargeant chce, aby FIA bola dôslednejšia pri uplatňovaní svojich pravidiel limitov tratí vo všetkých reláciách pretekárskeho víkendu po strate svojho najlepšieho času v Q1.

V skratke

Sargeant chce, aby sa limity na tratiach presadzovali v praxi po vyradení z Q1

Pilotovi Williamsu Sargeantovi stewardi vymazali čas prvého kola v Q1 po tom, čo jeho ľavé koleso narazilo na maľovanú predel medzi pretekárskou dráhou plus vchodom do boxovej uličky – niečo, čo pre tento víkend zakazujú poznámky riaditeľa pretekov.

Sargeant bol jedným zo štyroch jazdcov, ktorým boli vymazané časy za porušenie zakázanej oblasti v kvalifikácii. jeho 1’29,721 by ho videlo pohodlne dosiahnuť Q2.

„V poznámkach k udalostiam bolo neprekročiť vstupnú čiaru do boxov, takže je to na mne,“ priznal Sargeant. „Mám však pocit, že musíme urobiť lepšiu prácu v oblasti policajného dozoru prostredníctvom voľných postupov, aby sme nám poskytli referenciu. V podstate som urobil presne to, čo som robil celý víkend plus vymaže sa to. Takže je to trochu frustrujúce.“

Po vypadnutí z Q1 na 20. mieste po tom, čo sa mu nepodarilo stanoviť čas v rámci 107% limitu, Sargeant dostal od športových komisárov povolenie začať dnešné preteky.

Prvé body „určite v ponuke“ pre Piastri z ôsmeho

Nováčik McLarenu Oscar Piastri dnes sleduje svoje prvé body z ôsmeho miesta na štartovom rošte, keď sa po prvý raz nečakane dostal do Q3.

Po vypadnutí v Q1 v Bahrajne plus predčasnom odstúpení bol Piastri prekvapivým účastníkom Q3 v kvalifikácii na dnešnú Veľkú cenu Saudskej Arábie plus verí, že jeho McLaren smie bojovať o body. „Určite sú v ponuke,“ povedal Piastri po kvalifikácii.

„Myslím, že to bude zložité. Tento výsledok sa asi nečakal, aby som bol úprimný, ale pokúsime sa o to, čo bude v našich silách. Naše pretekárske tempo, o ktorom sme si mysleli, že je v skutočnosti lepšie ako aj naše včerajšie kvalifikačné tempo – uvidíme, či to bude pravda zajtra. Je zrejmé, že naša rýchlosť na priamke nie je práve našou silnou stránkou, takže uvidíme, ako aj to pôjde. Ale som si istý, že to skúsim plus…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu