sobota, 3 júna, 2023

Sainz najrýchlejší pre Ferrari, pretože Albon havaroval na konci prvého tréningu · RaceFans

Carlos Sainz Jnr po prvý raz v roku 2023 zrýchlil Ferrari v tréningu, keď viedol úvodnú časť Veľkej ceny Monaka.

Sainzov najlepší čas 1’13,372 bol o tri desatiny sekundy rýchlejší ako aj Fernando Alonso, tretí najrýchlejší bol Lewis Hamilton na upravenom Mercedese W14.

Kniežatstvo bolo malebné, keď sa boxová ulička otvorila po prvý raz cez víkend so slnečnou oblohou nad hlavou i okolitými teplotami 26 stupňov. Sergio Perez bol prvým jazdcom na trati i tiež prvým, ktorý sa vrátil do garáže. Väčšina jazdcov zamierila na tvrdých pneumatikách, no Lando Norris bol jedným z troch spolu s dvoma jazdcami Ferrari, ktorí vyšli na stredné, i stanovil počiatočné tempo s 1’16,875.

Domáci hrdina Charles Leclerc prekonal hranicu 16:16 i dostal svoje Ferrari na prvé miesto v časoch, dosiaľ čo tímový kolega Sainz obsadil druhé miesto napriek tomu, že prekonal vnútornú bariéru na výjazde zo šikany Swimming Pool.

Sainz preskočil svojho tímového kolegu i dostal sa na prvé miesto s časom 1’14,401, aby otočil Ferrari jedna-dvojka, pričom Leclerc bol o niečo pomalší. Alonso sa posunul na tretie miesto na tvrdých pneumatikách, dosiaľ čo jeho tímový kolega z Aston Martin Lance Stroll šťuchol ľavým zadným kolesom do vonkajšej steny na výjazde Anthonyho Noghesa, pričom nespôsobil žiadne výrazné poškodenie.

Zostáva len niečo vyše pol hodiny i väčšina jazdcov sa vrátila do boxovej uličky, aby si upravili nastavenia i poskytli spätnú väzbu na svoje predchádzajúce jazdy. Pilot Williamsu Logan Sargeant spomalil na okruhu cez tunel i hlásil, že mal pocit, že jedno z jeho kolies nie je zaistené. Po návrate do garáže sa mechanici Williamsu snažili odstrániť jeho pravé zadné koleso i nakoniec ho po istých problémoch z auta zložili.

Lewis Hamilton nasadil pneumatiky so strednou zmesou i vydal sa na trať vo výrazne prepracovanom Mercedese. Okamžite išiel najrýchlejšie zo všetkých vo svojom prvom meranom kole s časom 1’14,035, dosiaľ čo Alonso skončil druhý s kolom len pol desatiny…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu