pondelok, 29 mája, 2023

Russell očakáva, že sa z modernizačného balíka Mercedesu v Monaku – RaceFans len trochu naučí

George Russell hovorí, že Mercedes bude musieť tento víkend v Monaku „so štipkou soli“ brať údaje zo svojho nového modernizačného balíka.

Mercedes tento víkend predstavil sériu úprav svojho modelu W14, keďže hľadá svieži smer vývoja s autom, ktoré na začiatku sezóny neprinieslo očakávané zisky. Aktualizácie zahŕňajú revízie karosérie sidepodu, podlahy ako aj aj predného zavesenia spolu s ďalšími novými časťami navrhnutými tak, aby sa vzdialili od pôvodného konceptu „zero sidepod“.

Balík bol určený na predstavenie na minulo víkendovej Veľkej cene Emilia-Romagna, predtým, ako aj boli preteky zrušené. Russell hovorí, že bude ťažké vytvoriť si presný obraz o výkone aktualizácií na notoricky pomalom, úzkom ako aj aj hrboľatom okruhu Monte Carlo.

„Nemyslím si, že sa z takéhoto pretekárskeho víkendu mnoho naučíte,“ povedal Russell. „Čokoľvek si z tohto víkendu odnesieme, berieme so štipkou soli ako aj aj do Barcelony pôjdeme s čistým štítom, pretože Monako je príliš náročné.

„Chceli sme len poraziť vývoj. Očividne to bolo neustále určené pre Imolu minulý týždeň. Takže tu nebudeme len sedieť na výkone ako aj aj nebudeme ho využívať. Takže je to možno odvážne, ale neustále to tak bolo spustiť tento balík v Monaku.“

„Budeme to brať so štipkou soli“ – Russell

Russell hovorí, že ho povzbudilo to, čo zažil s balíkom vylepšení Mercedesu v tímovom simulátore, ale neočakáva, že to pre nich povedie k veľkému výkonnostnému posunu v porovnaní s ich súpermi.

„To, čo sme doteraz skúšali v simulátore, bolo pozitívne,“ vysvetlil. „Je to letecké aj mechanické.

„Aero normálne hovorí o celkovom prítlaku, za ktorým sa ženie každý jazdec, každý tím. Takže to nie je nevyhnutne zaručený čas na kolo, ale určite to prinesie výkon. Na tie mechanické musíme počkať ako aj aj uvidíme, keď sa dostaneme na trať.“

Reklama |

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu