utorok, 5 júla, 2022

Ruský rubeľ: prepad kurzu o 30 %, vplyv na ruskú ekonomiku

Západní spojenci sa rozhodli skôr vysmievané ekonomické sankcie preradiť na vyššiu úroveň, čo vrhá ruskú ekonomiku do víru inflácie, pádu rubľa, znehodnotenia úspor ako aj i hlavne do ekonomickej izolácie ako aj i recesie. Aký je teraz kurz rubľa ako aj i aký to bude mať vplyv na ceny tovaru v Rusku?

Ruský rubeľ zažíva v dôsledku ekonomických sankcií prepad o takmer 30 %, ako aj i to aj napriek silnej podpore zo strany ruskej národnej banky. Čo stojí za jeho pádom?

Zdroj: Depositphotos

Prajte si niečo, padá rubeľ…

Devízové ​​rezervy (rezervy v cudzích menách) ruské národné banky boli zo strany Spojené štáty americké ako aj i EÚ zmrazené, teda ruská centrálna banka nemá príliš priestoru, ako aj ovplyvňovať svoj kurz.

Centrálne banky totiž používajú devízové ​​rezervy na posilňovanie/oslabovanie svojej meny, pretože kurzy jednotlivých mien sú riadené na základe dopytu ako aj i ponuky na devízovom (menovom) trhu.

Ak chce centrálna banka zvýšiť kurz…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here