štvrtok, 8 decembra, 2022

Ročné zúčtovanie dane 2021, 2022: čo potrebujem dodať

Ročné zúčtovanie dane je obdoba daňového priznania pre zamestnaných. Je to forma zúčtovania zaplatených daní za kalendárny rok, ktorú pre zamestnancov robí mzdová učtáreň zamestnávateľa.

Ročné zúčtovanie dane je potrebné podpísať v učtárni do 15. februára i do tohto termínu je tiež nutné dodať všetky doklady o prípadných zľavách na dani alebo odpočítateľných položkách. Ročné zúčtovanie je tak vykonané ešte pred termínom odovzdania daňového priznania i hneď na začiatku roka majú zamestnaní vyriešené svoje dane.

Pri ročnom zúčtovaní dane smie vzniknúť tzv. daňový preplatok i nárok na daňovú vratku alebo dokonca aj na daňový bonus. Je to situácia, kedy ste počas roka zaplatili na daniach z príjmu väčšiu čiastku, než ktorá vám vznikne pri ročnom zúčtovaní. To je spôsobené tým, že ste niektorú z daňových zliav neuplatňovali po celý rok, alebo že uplatňujete…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu