sobota, 3 júna, 2023

Red Bull „potrebuje viac nárazníka“ po štíhlom tréningovom vedení

Max Verstappen hovorí, že Red Bull bude musieť v sobotu nájsť viac tempa, aby zostal pred Ferrari ako aj aj Aston Martin v kvalifikácii na Veľkú cenu Monaka.

Líder šampionátu udával tempo v piatkovom druhom tréningu. Bol však len o šesť stotín sekundy rýchlejší ako aj Charles Leclerc ako aj aj o desatinu predbehol Leclercovho tímového kolegu z Ferrari Carlosa Sainza Jnr.

Po tom, čo Verstappen zaznamenal v úvodnom tréningu iba šiesty najrýchlejší čas, priznal, že na hrboľatom pouličnom okruhu mal so svojím autom spočiatku problémy.

„1. RP bol dosť zložitý,“ povedal. „Nebol som naozaj spokojný s jazdou auta na obrubníkoch ako aj aj nerovnostiach.

„Myslím si, že FP2 už bol oveľa lepší, auto bolo oveľa konkurencieschopnejšie.“ Ale najmä v porovnaní s Ferrari si myslím, že nám stále trochu chýba všeobecná jazda auta, teda to, ako aj zvláda obrubníky, nerovnosti ako aj aj poklesy odklonu.

„Takže to je niečo, na čom musíme zajtra popracovať, pretože môžete vidieť, že sú príliš, príliš blízko ako aj aj s vedomím, že keď v kvalifikácii pôjdete na maximum, potrebujeme trochu viac, aby sme zostali pred nimi.“

Keďže Fernando Alonso zaostal za Verstappenom len o dve desatiny sekundy na štvrtom mieste ako aj aj bol rýchlejší ako aj oba Red Bully v predchádzajúcej časti, Verstappen si uvedomuje potenciálnu ďalšiu hrozbu zo strany pilota Aston Martin.

„Sú tiež blízko,“ povedal Verstappen. „Takže určite musíme vybudovať trochu viac nárazníka, ak chceme existovať zajtra pred nimi.“

Verstappenov tímový kolega z Red Bullu Sergio Perez bol na konci druhého tréningu o pol sekundy pomalší ako aj on na siedmom mieste. Perez povedal, že bude musieť prejsť údaje so svojím tímom, aby zistil, ako aj smie tento deficit v sobotu vyrovnať.

„Myslím, že si len musím sadnúť s chlapcami ako aj aj prejsť si to ako aj aj pokúsiť sa vybrať tie najlepšie kúsky,“ povedal Perez, „pretože každá milisekunda tu niečo zmení.“

Na otázku, či je niečo…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu