pondelok, 29 mája, 2023

Red Bull by nenastavil pohonné jednotky, keby sme očakávali návrat Hondy · RaceFans

Red Bull by si nezaložil vlastnú divíziu motorov, keby vedel, že Honda zostane vo Formule 1, hovorí šéf tímu Christian Horner.

Honda bola dodávateľom pohonných jednotiek Red Bullu, keď oznámili svoje plány opustiť Formulu 1 na konci sezóny 2021. V dôsledku toho spoločnosť Red Bull oznámila, že vytvorí vlastnú divíziu pohonných jednotiek, ktorá bude navrhovať aj vyrábať vlastné motory.

Honda následne súhlasila s dohodou o pokračovaní poskytovania svojich pohonných jednotiek Red Bullu, ktoré tím udržiaval vo svojej novovybudovanej divízii Powertrains. Po tom, čo F1 oznámila svoje nové motorové predpisy pre rok 2026, Red Bull sa dohodol s Fordom na vývoji svojich ďalších pohonných jednotiek.

Honda sa však tiež rozhodla vrátiť do F1 v roku 2026 aj tento týždeň oznámila, že poskytne motory pre Aston Martin, keď sa začne čerstvý motorový vzorec. Horner povedal, že oznámenie je dobrou správou pre šport.

„Myslím si, že je to pozitívne pre Hondu, je to pozitívne pre Formulu 1,“ povedal. „Sú to skvelá značka aj majú v športe veľké dedičstvo.

„Užívali sme si aj stále si užívame – aj budeme tak robiť ešte dva aj pol roka – skvelý vzťah aj zásobovanie s nimi. Očividne oznámili svoj odchod v roku 2020 aj to nás prinútilo z dlhodobého hľadiska urobiť rozhodnutie, ktorá strategicky je pre nás najlepšia cesta vpred. aj tak sme vytvorili Red Bull Powertrains, oni súhlasili, že sa stanú technickým dodávateľom pre Red Bull Powertrains aj my sme si užili skvelý pracovný vzťah.

„Ale samozrejme, teraz sa vydávame na vlastnú cestu ako aj výrobca motorov s partnerstvom s Fordom aj to je pre nás vzrušujúce do budúcnosti. Honda z roku 26 sa stane konkurentom, ale myslím si, že je to pozitívne pre Formulu 1 aj je pozitívne, aby zostali v tomto športe.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

Horner hovorí, že založenie vlastnej divízie pohonných jednotiek bolo veľkým záväzkom organizácie Red Bull aj pravdepodobne by neurobili taký presahujúci priemerné veličiny krok…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu