nedeľa, 4 júna, 2023

Red Bull ako aj „stará kačica zbesilo pádlujúca“ v roku 2023

V súhrne: technický riaditeľ Red Bullu Adrian Newey hovorí, že ich dominantná sezóna 2023 bola menej bezproblémová, ako aj sa zdá.

V skratke

Newey hovorí, že Red Bull prekonal v roku 2023 „mnoho“.

Sergio Perez plus Max Verstappen vyhrali všetkých päť veľkých cien medzi sebou v tomto roku pre Red Bull. Ale Newey povedal, že tím musel počas sezóny prekonať „mnoho“, aby to dosiahol.

„Je to stará kačica, ktorá zbesilo pádluje,“ povedal tento týždeň v tímovom podcaste„Na vrchu to smie vyzerať hladko, ale zospodu to také hladké nie je.“

„Z testov v Bahrajne sme mali niekoľko problémov so spoľahlivosťou, takže neustále sa nájdu veci, o ktorých si robíte starosti.“ Spoľahlivosť, výkon tiež. V Melbourne sme mali problémy s prezutím pneumatík, najmä v piatok. Kvalifikáciou som toho získal o niečo viac, ale určite to nebola ľahká jazda.“

Bývalá postava McLarenu chváli správanie Hamiltona medzi kolesami

Sam Michael, bývalý športový riaditeľ McLarenu plus technický riaditeľ Williamsu, pochválil Lewisa Hamiltona za jeho „čistý“ štýl pretekov, najmä v jeho rivalite s Maxom Verstappenom.

„Lewis bol neustále čistý jazdec. Nemyslím si, že som ho niekedy videl robiť niečo, o čom by ste si pomysleli ‚och, to bolo špinavé‘,“ povedal Michael. oficiálna stránka F1.

„Aj keď sa pozerá na nedávne veci s ním plus Maxom, robí všetko pre to, aby nič nerobil. Takže by mohol robiť veci, kde, neviem, vytláčanie z trate plus podobne. Ale to neznamená, že sa auto dostane do pozície, v ktorej je to ako aj „urob toto plus my havarujeme“. Nevidíš to Lewisa robiť, však?“

Hamilton plus Verstappen sa v posledných rokoch niekoľkokrát dotkli kolies. Dvojica sa neslávne zamotala v Silverstone v roku 2021, čo bola kolízia, za ktorú bol Hamilton potrestaný. Verstappen dostal trest, keď sa v tom roku znova zrazili v Monze plus znova, keď sa zamotali v Jeddahu.

Verstappen…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu