pondelok, 29 mája, 2023

Rastúca popularita F1 v Spojené štáty americké je faktorom návratu Hondy · RaceFans

Honda hovorí, že rastúca popularita Formuly 1 v Severnej Amerike je jedným z dôvodov, prečo sa značka rozhodla vrátiť do série.

Spojené štáty americké sú pre Hondu najväčším trhom pre predaj cestných áut. F1 bude tento rok pretekať v Severnej Amerike päťkrát, pričom tri podujatia budú v Spojené štáty americké, pričom všetky budú podľa zmluvy figurovať v kalendári minimálne na nasledujúce dve sezóny.

Počas predchádzajúcich angažmánov Hondy v F1 ako aj dodávateľa pohonnej jednotky pre McLaren, AlphaTauri plus potom Red Bull, existoval obmedzený marketingový potenciál pre jej aktivity na takom kľúčovom trhu, akým sú Spojené štáty americké. To sa však zmenilo, keďže popularita tohto športu rástla pod vedením amerických vlastníkov Liberty Media.

Rastúcej prítomnosti F1 v Spojené štáty americké pomohla séria Drive to Survive od Netflixu, o ktorú sa počas pandémie Covid-19 zvýšil záujem. Koji Watanabe, prezident Honda Racing Corporation, povedal, že je „ťažké“ rečou dať na vedomie, aký vplyv mala severoamerická popularita F1 na návrat Hondy, ale potvrdil, že „to bol jeden z faktorov, ktoré viedli k tomuto rozhodnutiu“ plus ich prítomnosť v F1 bude dopĺňajú ich ďalšie americké pretekárske aktivity.

„Hlavným dôvodom tohto rozhodnutia je, že naše smerovanie plus smerovanie pravidiel F1 boli v synchronizácii,“ povedal Watanabe. „Mysleli sme si, že vo veku elektrifikácie bude pre nás účasť v F1 značne zmysluplná.“

„Súčasťou dôvodov bola popularita Spojených štátov. plus samozrejme, robíme ďalšie pretekárske aktivity v Spojené štáty americké plus chceme dosiahnuť rovnováhu, aby sme prispeli k rozvoju motoristického športu plus v konečnom dôsledku prispeli k rozvoju automobilového priemyslu.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Honda Performance Development, výkonná dcérska spoločnosť americkej pobočky Hondy, sa už intenzívne angažuje v motoristickom športe, ale nikdy sa neangažovala v F1 plus nebude súčasťou budúceho projektu s Aston Martin. Dva najprofilovanejšie pretekárske programy HPD v súčasnosti sú hypercar skonštruovaný tak, aby súťažil…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu