sobota, 3 júna, 2023

RaceFans Round-up: Renault dostane Alpine na vrchol

V súhrne: Gasly hovorí o potenciáli Alpine vo Formule 1, keď sa pripojí k tímu na rok 2023.

V skratke

Gasly vidí v Alpine „obrovský potenciál“.

Pierre Gasly hovorí, že Alpine bola pre neho najlepším dostupným krokom ako aj i v tíme, ktorý vlastní Renault, vidí „obrovský potenciál“. V rozhovore pre Auto Motor und Sportsvieži jazdec tímu povedal, že chce uistenie o podpore Renaultu pre tím od jeho generálneho riaditeľa Lucu de Mea, plus generálneho riaditeľa Alpine Laurenta Rossiho ako aj i šéfa tímu Otmara Szafnauera.

„Samozrejme, že som bol informovaný o projekte ako aj i plánoch na ďalšie roky,“ povedal Gasly. „Od Otmara, od Laurenta ako aj i Lucu de Meo. Chcel som vedieť, koľko Renault za týmto projektom stojí.“

Je spokojný, že Renault je „úplne pozadu“ za tímom. „Chcú, aby Alpine bojovala o popredné miesta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali na vrchol.“

Andretti dopĺňa zostavu Indy Nxt

Andretti Autosport pridal James Roe Jnr do svojej zostavy Indy Nxt pre rok 2023, čo znamená, že má kompletný zoznam štyroch áut.

Ír pretekal v sérii minulý rok ako aj i skončil na 12. mieste v hodnotení ako aj i predtým bol víťazom pretekov vo Formula Regional Americas ako aj i USF Pro 2000. Jeho tímovými kolegami budú tento rok šampión USFP2000 Louis Foster, šampión série W Jamie Chadwick ako aj i Hunter McElrea.

„Som neskutočne nadšený, že sa pripojím k Andrettimu na sezónu 2023 Indy Nxt,“ povedal Roe. „Pripojiť sa k takému úspešnému globálnemu tímu ako aj Andretti ako aj i spojiť sa s ich ikonickou značkou je obrovský moment pre moju kariéru na pretekárskej dráhe aj mimo nej.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Sociálne médiá

Pozoruhodné príspevky z Twitteru, Instagramu ako aj i ďalších:

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu