streda, 31 mája, 2023

Prvý pohľad na hlavné zmeny Mercedesu na jeho W14 · RaceFans

Prvé obrázky modernizačného balíka Mercedesu pre jeho W14 pre víkendovú Veľkú cenu Monaka odhaľujú okrem iných zmien aj revidované sidepody.

Mercedes plánoval priniesť veľké vylepšenia na Veľkú cenu Emilia-Romagna minulý víkend v Imole pred tým, ako aj boli preteky zrušené kvôli vplyvom záplav v regióne. Tím namiesto toho tento víkend predstaví vylepšenia na pomalom i úzkom uličnom okruhu.

ako aj sa očakávalo, aktualizovaný model W14 obsahuje novú karosériu, ktorá predstavuje odklon od predchádzajúcej koncepcie Mercedesu „zero sidepod“, čo je znak minuloročného neuspokojivého dizajnu W13, ktorý vyhral iba jediné preteky. Medzi ďalšie zmeny zavedené do auta na tento víkend patrí prepracovaná podlaha i upravené odpruženie.

Pred víkendom šéf tímu Mercedes Toto Wolff povedal, že prvý balík veľkých vylepšení tímu v sezóne nebude „striebornou guľkou“, ktorá by ich pohnala do boja o titul. Technický riaditeľ tímu Andrew Shovlin však povedal, že úpravy na tímovom aute budú znamenať „prvý krok“ k riešeniu nedostatkov auta.

„Dúfame, že to bude rýchlejšie, dúfame, že to bude lepšie z hľadiska kvalifikácie i tempa pretekov,“ povedal Shovlin.

„Snažíme sa vydať iným smerom vývoja, o ktorom si myslíme, že nám z dlhodobého hľadiska dáva väčšiu šancu existovať schopný bojovať o víťazstvá v pretekoch i majstrovstvá sveta.“

Mercedes je v poradí konštruktérov na treťom mieste s 96 bodmi, šesť za svojimi zákazníkmi pohonnej jednotky Aston Martin. Tím získal počas prvých piatich kôl šampionátu v roku 2023 iba jediné umiestnenie na stupňoch víťazov, pričom Lewis Hamilton si začiatkom apríla zabezpečil druhé miesto vo Veľkej cene Austrálie v Melbourne.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

Aktualizácia Mercedes Monaco Grand Prix i predchádzajúce špecifikácie

Mercedes W14 sidepod – Miami Grand Prix, 2023
Mercedes W14 sidepod, Monako, 2023
Mercedes W14 sidepod – Veľká cena Monaka, 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu