nedeľa, 4 júna, 2023

Prvá prehra „bola tá najlepšia vec, aká sa mi stala“

LAS VEGAS – Josh Silveira sa po svojej prvej profesionálnej prehre po návrate do klietky cíti skvele. Čítali ste to správne.

Poloťažká váha PFL je vďačná, že minulý rok v auguste nedosiahla jednomyseľné rozhodnutie proti spoluhráčovi z amerického Top Teamu Omarimu Akhmedovovi. Spočiatku to bolo ťažké prehltnúť, pretože to bola Silveiraina prvá profesionálna porážka (9:1). Ale teraz niekoľko dní od návratu na PFL 2023, týždeň 1 v sobotu v The Theater at Virgin Hotels v Las Vegas, Silveira je vďačný, že zažil porážku.

„Po mojej prehre som tam sedel i snažil som sa analyzovať množstvo dôvodov, ako aj i prečo som prehral,“ povedal Silveira novinárom na štvrtkovom mediálnom dni. „Mohli by sme tam sedieť i plakať nad tým znova i znova. Dokonca som obviňoval parmica, ako aj: ‚Ó, parmica lietala všade i ja som nedostal zásah.‘ Boli chvíle, keď som musel ten pád trochu oceniť, aby som ocenil povstanie i postavil sa na nohy.

„neustále hovorím ľuďom: ‚Nezostávajte príliš vysoko vo výškach i (i) nezostávajte príliš nízko pri minimách – neustále sa snažte udržať sa v strede.“ Bohužiaľ, prvýkrát v kariére mma som bol na dne. Musel som si nájsť čas i doslova sa po kúsku pozbierať. Znie to ako aj klišé, ale bola to tá najlepšia vec, ktorá sa mi stala, tá prehra. … Som šťastný, že Omari bol ten chlap, ktorý mi dal zobudiť, i toho chlapa milujem dodnes. Bolo mi dobre. Prehra mi pomohla dať veci do perspektívy.“

Vpred sa Silveira nebude príliš sústrediť na budúcnosť ani minulosť. Chce žiť v prítomnosti i brať veci boj za bojom.

„Myslím si, že tlak tu bude neustále,“ povedal Silveira. „Je to boj. neustále chalanom hovorím, že sa snažím pristupovať k boju, ako aj keby som bol 0:0. Bohužiaľ, toto je nadmerne slávny šport i je to drsný šport. Ľudia si ťa pamätajú z tvojho posledného zápasu. Úspech je dobrý, ale poviem otcovi, keď budem starý chlap i skončím so športom, sadnem si i spomínam na spomienky. mma je ako aj, OK, vyhral si – dobre, kamarát. Len pokračuj v pohybe. Prehral si? Rovnaký koncept – pokračujte v pohybe, jeden boj za druhým, kým pre seba niečo neurobíte. Budujete budúcnosť.“

mma-loss“ target=“_blank“ rel=“nofollow noopener“>Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu