štvrtok, 30 marca, 2023

„príliš zriedkavé“ operačné chyby viedli k triu penalt Ocona

Šéf alpského tímu Otmar Szafnauer hovorí, že chyby, ktoré viedli k trom penaltám Estebana Ocona počas Veľkej ceny Bahrajnu, sa už nebudú opakovať.

Oconov prvý priestupok sa dopustil ešte pred začiatkom pretekov, keďže podľa rozhodnutia športových komisárov sa na štartovom rošte postavil do „nepresnej štartovacej pozície“. Dostal päťsekundový trest na podanie počas zastávky v boxoch.

Ten však nestál celých päť sekúnd, kým sa mechanici dotkli jeho auta. Stewardi zistili, že práce na Alpine začali o štyri desatiny sekundy príliš skoro, čím sa trest zrušil, aj tak bol potrestaný o ďalších desať sekúnd.

„Bol to len problém načasovania,“ vysvetlil Szafnauer. „Máme systém, ktorý mechanikom odpočítava čas do uší, aby im povedal, kedy môžu naštartovať, aj to bolo kompenzované o štyri desatiny sekundy. Takže potom sa to akosi vymklo spod kontroly.“

Anketa: Hlasujte za svojho víkendového jazdca Veľkej ceny Bahrajnu 2023

„Mali by sme tam vložiť offset, aby sa začalo odpočítavanie s polsekundovým oneskorením,“ uvažoval Szafnauer. „Pol sekunda nás nezabije.“

Druhý priestupok si vyžiadal ďalší výlet do boxov, počas ktorého Ocon prekročil rýchlostný limit 80 km/h v boxovej uličke o 0,1 km/h, aj tak dostal ďalšiu päťsekundovú penalizáciu. Szafnauer potvrdil, že Ocon pri výjazde z boxov deaktivoval svoj obmedzovač rýchlosti v boxovej uličke o pol metra príliš skoro.

„V každom prípade, všetky prevádzkové chyby by sme nemali robiť, nie na tejto úrovni. Budeme na ne mať introspektívny pohľad aj už ich nezopakujeme.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

Trojica chýb bola pre Szafnauera prekvapením. „Bolo to príliš, príliš zriedkavé, že tento tím robil tieto typy operačných chýb,“ povedal.

„Začal som pracovať na aute skoro, nikdy predtým som to tu nevidel.“ Máme zavedené dobré systémy, aby sa to nestalo. Takže verím, že sa to už nebude opakovať.

„Esteban je mimo pozície na štarte, poučí sa z toho aj už sa to nikdy nestane.“ Takže ja…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu