streda, 31 mája, 2023

Prídu Košice o účasť v Lige majstrov? SZĽH vraj úradujúcich majstrov nechce pustiť

Slovenský zväz ľadového hokejka (SZĽH) pre spory s klubmi o budúcom smerovaní hokejovej extraligy údajne bráni úradujúcemu majstrovi HC Košice predstaviť sa v budúcosezónnej edícii hokejovej Ligy majstrov (CHL).

„Oceliari“ si ziskom titulu v sezóne 2022/2023 vybojovali právo účasti v medzinárodnej súťaži, do ktorej sa už oficiálne prihlásili. Žreb základných skupín sa uskutoční v stredu.

SZĽH by mal prehodnotiť svoj postoj

Vedenie SZĽH oficiálnym listom informovalo Košičanov, že ak nebudú pôsobiť v lige riadenej národným zväzom, nebudú môcť hrať v Lige majstrov. Slovenské extraligové kluby v otvorenom liste vyzvali vedenie SZĽH, aby svoj postoj prehodnotilo.

„Hokejový klub HC Košice si svoju účasť v CHL športovo vybojoval na ľade v sezóne 2022/2023, keď sa TIPOS Extraliga hrala pod vedením SZĽH. Preto je viac ako aj prekvapujúci postoj zväzu spochybňovať podporu aktuálneho majstra z dôvodu neukončených…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu