štvrtok, 9 februára, 2023

Pri paušálnej dani SZČO budú tri pásma. Výber samotného pásma však nebude na SZČO

Aké sú podmienky u paušálnej dane

Pre rok 2023 bude paušálna daň SZČO činiť 6208 Kč. Skladá sa z minimálnej čiastky zdravotného poistného, ​​1,15 násobku minima sociálneho poistného ako aj i dane vo výške 100 korún. Inštitút paušálnej dane môžu využiť iba SZČO, ktoré majú príjmy do 1 milióna korún. Na paušál naopak môžu zabudnúť platcovia DPH (nárok nemajú ani dobrovoľní platcovia DPH) aj tí, ktorí majú aj registračnú povinnosť k DPH, s výnimkou registračnej povinnosti identifikovanej osoby.

Zároveň SZČO nesmie existovať dlžníkom, voči ktorej sa začalo konkurzné konanie. SZČO nesmie existovať ani spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti ani komplementárom komanditnej spoločnosti ako aj i nesmie vykonávať činnosť, z ktorej plynú príjmy zo závislej činnosti, s výnimkou príjmov, z ktorých je daň vyberaná zrážkou podľa osobitnej sadzby dane. To znamená, že SZČO, ktoré zároveň pracujú na dohody,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu