streda, 31 mája, 2023

Prevod vozidla 2022: ako aj na prepis auta na iného majiteľa?

V súčasnej dobe platí úprava, kedy sa auto prevádza priamo zo starého majiteľa na nového, potrebujete na to len potrebné dokumenty ako aj i prevod vybavíte počas jednej návštevy registra vozidiel na akomkoľvek úrade obce s rozšírenou pôsobnosťou. Odstránenie inštitútu poloprevodu ale prinieslo niektoré úskalia, na ktoré treba dať pozor.

Kúpili ste si zánovný automobil ako aj i teraz vás čaká prevod. Pozrite sa, čo všetko je potrebné urobiť pre bezproblémový prevod na nového vlastníka.

Kde vykonať prevod vozidla?

Prevod vozidla na nového majiteľa prebieha nako aj i registra vozidiel na dopravnom odbore ktoréhokoľvek úradu obce s rozšírenou pôsobnosťou, podľa § 8 zákona 56/2001 Zb. Celkovo došlo v predchádzajúcich rokoch k značnému zjednodušeniu procesu prevodu ojazdeného auta na nového majiteľa. Zo zákona bol odstránený poloprevod ako aj i už nie je nutné prevádzať auto na miestne príslušnom úrade, prevod vám prevedú…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu