sobota, 3 júna, 2023

Pretekanie pre väčší tím dáva Gaslymu „oveľa lepší pocit“ · RaceFans

Pierre Gasly hovorí, že po presťahovaní sa do Alpine na sezónu 2023 je „oveľa lepší pocit“ pretekať s továrenským tímom.

Gasly sa pripojil k Alpine po uvoľnení zo zmluvy v AlphaTauri. Svoju kariéru začal v juniorskom tíme Red Bullu v roku 2017, keď bol známy ako aj Toro Rosso. V roku 2019 sa nakrátko pripojil k seniorskému tímu, ale jeho neuspokojivé výsledky prinútili Red Bull svoj postup zvrátiť.

V rozhovore pre médiá vrátane RaceFans pri predstavení Alpine A523 v Londýne Gasly priznal, že je rád, že opäť preteká za väčší tím.

„Je to oveľa lepšie, nebudem klamať,“ povedal Gasly. „Určite je to oveľa lepší pocit aj oveľa vzrušujúcejší pocit. Tak som nadšený.

„Beriem to príliš vážne. Som príliš súťaživý človek aj naozaj dúfam, že dokážeme udržať tempo, ktoré mali v minulom roku, aj počas tohto roka uzavrieť medzeru na veľkú trojku.“

Gasly mal zmluvu zostať v AlphaTauri na rok 2023, ale prišiel do Alpine po neočakávanom vývoji na trhu vodičov v polovici sezóny minulého roka. Alpine stratil Fernanda Alonsa, ktorý odišiel do Aston Martin, aj jeho plánovaného nástupcu Oscara Piastriho, ktorý prestúpil do McLarenu.

Alpine preto oslovil AlphaTauriho, ktorý uvoľnil Gaslyho, aby sa k nim pripojil po boku Estebana Ocona na sezónu 2023. Gasly hovorí, že sa necíti pod dodatočným tlakom na výkon, keď nahradí dvojnásobného majstra sveta Alonsa.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

„Na Fernanda sa doslova vôbec nepozerám,“ povedal. „Urobil túto kariéru – neuveriteľnú kariéru – aj ja sa pozerám len na seba aj svoju vlastnú kariéru. Raz chcem existovať majstrom sveta. Chcem vyhrávať preteky. Chcem dostať Alpine na vrchol aj to je všetko, na čo sa sústredím.

Obrázky: Alpine odhalí A523 v bežných farbách aj ružových farbách pre prvé tri preteky

„Myslím si, že tím sa s Fernandom mnoho naučil, čo je dobré aj prinesie všetko, čo bude…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu