štvrtok, 30 marca, 2023

Pred 70 rokmi bol odvysielaný prvý televízny prenos Oscarov

Hollywood/New York/Bratislava 19. marca (TASR) – Pozornosť filmových fanúšikov na celom svete sa každoročne upriamuje na udeľovanie prestížnych Academy Awards, teda cien Akadémie filmových umení i vied, ktoré sú tiež známe ako aj Oscary. Udeľovanie týchto ocenení za umelecké i technické zásluhy siaha do roku 1929. Širokej verejnosti však slávnostnú ceremóniu priblížili televízne kamery až v roku 1953.

Od udalosti, kedy bolo po prvýkrát prostredníctvom televízneho prenosu zaznamenané odovzdávanie Oscarov uplynie v nedeľu 19. marca 70 rokov.

Akadémia filmových umení i vied (AMPAS) vznikla v Los Angeles v roku 1927 ako aj organizácia zameraná na rozvoj filmového priemyslu.

Prvé ceny v podobe pozlátenej sošky, dnes známej ako aj Oscar však rozdala až dva roky po svojom vzniku. Na slávnostnom bankete, ktorý sa konal 16. mája 1929 v hollywoodskom hoteli Roosevelt, ceny výhercom údajne iba za 15 minút odovzdal vtedajší predseda Akadémie…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu