nedeľa, 4 júna, 2023

Prečo Honda opustila F1 ako aj aj potom sa vrátila

Pred necelým rokom ako aj aj pol sa Honda vzdialila z Formuly 1 na vrchole, keď priviedla Maxa Verstappena do šampionátu jazdcov v roku 2021.

Honda teraz potvrdila, že sa vráti ako aj výrobca, keď budú v roku 2026 predstavené nové predpisy týkajúce sa pohonných jednotiek. Čo stojí za jej rýchlou zmenou postoja k jej záväzku pre F1?

Honda už zjemnila svoju pozíciu obnovením svojej úplnej značky na bokoch Red Bulls, čím si zabezpečila svoj podiel zásluh na úspechu dominantného tímu. Začiatkom tohto roka sa však ukázalo, že hodiny tikajú na spojení medzi nimi dvoma.

Špekulácie o budúcnosti Hondy sú rozšírené od februára, keď ju FIA potvrdila ako aj jedného zo šiestich výrobcov pohonných jednotiek, ktorí sa prihlásili k výrobe pohonných jednotiek podľa nových predpisov. dosiaľ čo Red Bull bude aj naďalej používať pohonné jednotky vyvinuté Hondou až do roku 2025, majstri sveta potvrdili, že svoje nové motory vyvinú na rok 2026 s Fordom.

Honda odstúpila po víťazstve Verstappena v roku 2021

To zanechalo otáznik nad tým, s ktorým tímom bude Honda spolupracovať v roku 2026. Výrobca túto otázku vyriešil dnes potvrdením, že nahradí Mercedes ako aj dodávateľa pohonnej jednotky pre Aston Martin.

Čo však spôsobilo, že Honda v prvom rade prehodnotila dôvody odchodu z F1? ako aj aj znamená jeho rozhodnutie odstaviť svoj program motorov F1 po roku 2021 bezprostrednú nevýhodu pre súperov, ktorým bude čeliť o tri roky?

Honda oznámila svoj zámer opustiť F1 v októbri 2020. Výrobca sa k sérii vrátil o päť rokov skôr ako aj aj po neúspešnom trojročnom pôsobení v McLarene našiel úspech s Red Bullom.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Počas roku 2020 sa však Honda rozhodla ukončiť svoje aktivity v F1, aby mohla venovať viac úsilia dosiahnutiu svojho cieľa stať sa uhlíkovo neutrálnym do roku 2050. Výrobca oznámil, že „nasmeruje svoje podnikové zdroje vo výskume ako aj aj vývoji do oblastí budúcej pohonnej jednotky …

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu