piatok, 22 septembra, 2023

Prečo Ferrari vidí pozitívnu haváriu Leclerca v Miami · Fanúšikovia pretekov

Charles Leclerc je v priebežnom poradí na vzdialenom siedmom mieste i jeho nehoda v kvalifikácii na VC Miami bola jeho tretia v priebehu ôsmich dní.

Ferrari však berie povzbudenie zo skutočnosti, že sa teraz cíti schopný posunúť ich auto až na – i za – hranice.

Leclerc aj tímový kolega Carlos Sainz Jnr hovorili o svojich problémoch s Ferrari SF-23. Auto smie fungovať: Leclerc ho postavil na pole position v Baku v šprintérskych pretekoch i Veľkej cene Azerbajdžanu, kým skončil druhý i tretí v dvoch víkendových pretekoch.

Ale jedna konzistentná spätná väzba i prvok ovládania auta, ktorý bol problémom aj pre iné tímy, je „špičkovosť“ správania auta, aj keď má tempo, aby bolo najrýchlejšie v poli počas jedného kola.

Aktualizácie auta Ferrari Miami Grand Prix, 2023
Ferrari prinieslo prepracovanú podlahu do Veľkej ceny Miami

Výkonový inžinier spoločnosti Leclerc Jock Clear vysvetlil médiám na Grand Prix Miami, prečo sú takéto jazdné vlastnosti problémom súčasnej éry áut s efektom na zem, ako aj vývojový smer, ktorým sa tímy vydali na rok 2023, ovplyvnil rozsah tohto problému v ich dizajnoch. sezóny i prečo Leclercove havárie môžu existovať dôsledkom toho, že tím dosiahol pokrok pri znižovaní špičky SF-23.

Rovnako ako aj ich súperi, aj Ferrari sa muselo počas mimosezónneho obdobia vyrovnať so zmenami častí výšky podlahy. „Samozrejme, výška podlahy vzhľadom k zemi má obrovský vplyv na celý balík prítlaku,“ vysvetlil Clear. „Vytvárate toľko prítlaku na podlahu i zadné krídlo, ale sú vzájomne prepojené, takže to je oblasť rozvoja väčšiny ľudí.“

Ferrari prinieslo do minulotýždňových pretekov svoju najnovšiu aktualizáciu podlahy. „Tento rok sme videli niekoľko evolúcií podlahy tohto auta, ktoré sa do značnej miery zamerali na rovnakú oblasť: časť tesne pred zadným kolesom, kde ovládate prietok, ktorý ide buď von z kolesa alebo do vnútra kolesa. koleso, i teda pod do…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu