nedeľa, 4 júna, 2023

Prečo Ferrari „nemyslí, že Red Bull je nechytateľný“ pred GP Bahrajnu · Fanúšikovia pretekov

Ferrari verí, že zlepšenia v degradácii pneumatík ich auta plus rýchlosti na rovinke im pomôžu vyzvať Red Bull o víťazstvo v dnešnej Veľkej cene Bahrajnu.

Charles Leclerc plus Carlos Sainz Jnr odštartujú do dnešných úvodných pretekov sezóny z druhého radu štartového roštu. Majster sveta Max Verstappen plus tímový kolega Red Bull Sergio Perez vylúčili prvý rad.

Ferrari sa po predsezónnych testoch zdalo existovať v nevýhode voči svojim súperom. Leclerc však predbehol Verstappena v kvalifikácii tesnejšie, než sa očakávalo, plus jeho tréner Jock Clear povedal, že tím je spokojný s tým, ako aj sa ich auto správalo počas doterajšieho úvodného víkendu sezóny.

„Pred tými piatimi dňami sme boli spokojní s vývojom, ktorý sme urobili. Vieme, že existujú oblasti, na ktorých musíme ešte popracovať. Potom sme sem prišli plus myslím si, že najviac povzbudivé je, že auto robí presne to, čo sme od neho chceli. Neexistujú oblasti, kde by sme si povedali: „Och, toto nefunguje, musíme sa vrátiť do aerodynamického tunela plus pozrieť sa“.

„Je zrejmé, že Red Bull odviedol značne dobrú prácu, Aston Martin odviedol dobrú prácu plus Mercedes sú tu neustále.“ Možno sme nečakali, že Aston Martin bude tam, kde je, ale určite Mercedes, Red Bull, očakávali sme, že budú vedľa nás. plus myslím si, že sme spokojní s tým, kde sme. Aj keď zjavne by ste sa chceli dostať do Bahrajnu plus zistiť, že máte pol sekundy výhodu.“

Rozhodnutie Ferrari neposlať Leclerca na poslednú jazdu v Q3, aby zachránilo novú sadu mäkkých pneumatík, vyvolalo špekulácie v tíme, ktorý sa obával, ako aj rýchlo sa jeho guma v pretekoch zhorší. Clear však uviedol, že tím riešil túto slabinu, ktorú zažil v roku 2022.

„Minulý rok sme mnoho pracovali na manažmente pneumatík plus určite si myslím, že na konci roka sme urobili značne dobrý pokrok.“ Pracovali sme na tom znova cez zimu plus počas troch dní testovania minulý týždeň. Takže dúfajme, ako aj som už povedal predtým, že to dnes dokážeme prejaviť…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu