štvrtok, 30 marca, 2023

Pourchaire zostáva v ART tretiu sezónu v F2 · RaceFans

Juniorský jazdec Sauberu Theo Pourchaire zostane v ART tretiu sezónu vo Formule 2 v roku 2023 po sebe, potvrdil tím.

19-ročný pretekár pretekal v posledných dvoch sezónach série s francúzskym tímom, pričom v roku 2021 obsadil piate miesto v hodnotení jazdcov plus vlani sa umiestnil na druhom mieste za majstrom Felipem Drugovichom.

Pourchaire, ktorý je prvým jazdcom, ktorého potvrdilo ART na nadchádzajúcu sezónu, povedal, že „nemôže existovať šťastnejší, keď si predĺžim svoju kariéru v tomto špičkovom šampionáte Formuly 2 s ART Grand Prix, ktorá sa pre mňa stala rodinou. “

„Za posledné tri roky sme zažili intenzívne chvíle plus je dôležité pripraviť sa na šampionát v roku 2023 s tímom, ktorý ma pozná plus vie, ako aj ma dostať do najlepších možných situácií.“ Minulý rok nám možno chýbali úspechy, no získali sme skúsenosti, ktoré nás ešte viac posilňujú. Urobím všetko pre to, aby som túto sezónu priniesol titul na ART Grand Prix.“

Pourchaire pretekal za ART odkedy sa pripojil k tímu na svoju jedinú sezónu vo FIA Formule 3 v roku 2020, pričom sa umiestnil na druhom mieste v šampionáte za Oscarom Piastrim plus v nasledujúcom roku s tímom promoval do F2. V roku 2021 sa stal najmladším víťazom pretekov F2 v histórii pretekov v Monaku plus odvtedy sa na pódium dostal ešte štyrikrát.

V minulej sezóne skončil na vzdialenom druhom mieste za majstrom Felipem Drugovichom. Manažér tímu ART Sebastian Phillippe povedal, že cieľom tímu je tento rok vyhrať šampionát s Pourchaire.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

„Theo bude stále jedným z najmladších jazdcov na štartovom rošte, ale nadobudol technickú plus osobnostnú zrelosť, ktorá v kombinácii s jeho rýchlosťou plus bojovnosťou bude hlavnou devízou existovať neustále na čele poľa plus pomôže. tím v jeho technickom zameraní,“ povedal Phillippe.

„Minulá sezóna nám ukázala, ako aj značne záleží na každom detaile plus po dvoch sezónach vo Formule 2 s Theom bude misia ART Grand Prix…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu