piatok, 31 marca, 2023

Pourchaire dostal päťbodový trest za hlavné preteky · RaceFans

Theo Pourchaire bol potrestaný piatimi miestami na štartovom rošte pre nedeľné hlavné preteky Formuly 2 v Jeddahu za to, že v šprinte narazil do Olivera Bearmana.

Ku kolízii došlo v prvej zákrute na začiatku pretekov, do ktorých Pourchaire štartoval zo siedmeho miesta. Snažil sa predbehnúť svojho kolegu z ART Victora Martinsa na šieste miesto, ale zle odhadol svoj brzdný bod ako aj aj na vrchole zákruty narazil do boku Bearmanovho stroja Prema.

Stewardi považovali Pourchairea za „plného zodpovedného za kolíziu“, ktorá ho ako aj aj Bearmana vyradila z pretekov. Pourchaire okamžite prešiel k Bearmanovi, aby sa ospravedlnil, ale jeho jazda na jeho rivalov nezapôsobila.

„Och, ten chlap je blázon.“ Robil to isté v Bahrajne,“ povedal Bearman okamžite cez tímovú vysielačku. Jack Doohan, ktorý to sledoval zozadu, nazval Pourchaire „bláznom“.

Pourchaire sa neskôr za kolíziu ospravedlnil na sociálnych sieťach. „Je mi to ľúto,“ napísal. „Chyby sa stávajú, ospravedlňujem sa Ollie, Prema ako aj aj môj tím ART GP.“

Martins, úradujúci šampión Formuly 3, ktorý súťažil vo svojich tretích pretekoch na tejto úrovni, povedal, že jeho tímový kolega mal existovať zdržanlivejší.

„Išiel som dosť rýchlo, brzdil som dosť neskoro ako aj aj potom som zostal na čiare ako aj aj videl som, že Theo ide naozaj, naozaj rýchlo do Bearmana,“ spomínal Martins.

„Takže som si povedal, že to bola chyba, pretože som už išiel naozaj, naozaj rýchlo ako aj aj chytil som ostatných pri brzdení ako aj aj on prišiel príliš rýchlo.

„Myslím si, že musí zostať trochu pokojnejší, pretože máme dobré tempo ako aj aj môžeme sa vrátiť neskoro v pretekoch.“

Pourchaire, ktorý začal sezónu ako aj favorit na titul ako aj aj do Jeddahu pricestoval ako aj vedúci šampionátu, teraz odštartuje hlavné preteky ako aj ôsmy. Doohan bol povýšený na tretie miesto za Martinsom ako aj aj Bearmanom v prvom rade.

Jehan Daruvala, Ayumu Iwasa, Frederik Vesti ako aj aj Kush Maini postúpili po penalte Pourchaire. Jazdec ARTu sa zaradí do ôsmeho radu ako aj aj pridal aj dva trestné body…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu