nedeľa, 4 júna, 2023

Pole úľava pre Verstappena, pretože zahrievanie pneumatík Red Bullu je „značne náročné“ · RaceFans

Max Verstappen povedal, že ho potešilo, že si zabezpečil pole position pre Veľkú cenu Austrálie po tom, čo mal počas kvalifikácie „značne ťažké“ časy pri zvládaní teplôt pneumatík.

Líder šampionátu získal svoju druhú pole position v sezóne o dve desatiny sekundy pred Mercedesom Georgea Russella.

Red Bull bol jedným z mála tímov, ktoré sa v Q3 pokúsili o letmé kolá bez použitia prípravného kola na zahriatie pneumatík. Verstappen sa po svojej prvej jazde dočasne prepadol na šieste miesto aj priznal, že sa mu uľavilo, keď sa jeho neskoršie letmé kolá počítali.

„Posledné kolo bolo celkom slušné,“ povedal. „Dovtedy bolo naozaj zložité nájsť priľnavosť aj pokúsiť sa ju zachytiť v jednom kole.

„Videli ste, že všetci robia buď ako aj budova [lap] alebo išli rýchlejšie na druhý pokus. Len v tom poslednom behu som mal čas ísť von aj ísť prvýkrát, ale tentoraz to vyšlo, takže som s tým značne spokojný. “

Poveternostné podmienky boli v Melbourne výrazne chladnejšie ako aj zvyčajne, čo prispelo k tomu, že vodiči mali problémy s vytváraním tepla v pneumatikách. Verstappen povedal, že povrch vozovky okolo uličného okruhu, ktorý bol nanovo položený minulý rok, tiež ovplyvnil dostupné úrovne priľnavosti.

„Celkovo to išlo celkom dobre – Q1, Q2, Q3 – ale ako aj som povedal, je len značne ťažké prinútiť pneumatiky fungovať v prvej zákrute aj získať ten pohodlný pocit v tejto zákrute.“ To bol zase tak trochu príbeh celý týždeň.

Prehánky tiež znížili počet utekajúcich vodičov, ktorí boli v piatok. Verstappen však povedal, že „nezáležalo by na tom, keby sme 1. aj 2. RP naplno fungovali – zdá sa to existovať značne zložité s týmto novým asfaltom od minulého roka.“

Red Bull je pripravený odštartovať prvý aj posledný na štartovom rošte zajtrajších pretekov po tom, čo Sergio Perez zišiel z okruhu na začiatku Q1 aj zostal na 20. pozícii. Po tom, čo jeho tím dosiahol v prvých dvoch kolách sezóny suverénne víťazstvá, Verstappen si je istý v pretekoch svojho auta…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu