štvrtok, 23 marca, 2023

Pole F1 sa uzatvára, keďže polovica tímov jazdí v Jeddahu rýchlejšie napriek zmenám na trati · RaceFans

Ukázal nám okruh Jeddah Corniche Circuit výrazne iné súťažné poradie medzi tímami Formuly 1 ako aj úvodné kolo v Bahrajne? Nie celkom.

V skutočnosti štyri najlepšie tímy ukončili kvalifikáciu v rovnakom poradí ako aj pred dvoma týždňami: najrýchlejší Red Bull, za ním Ferrari, Aston Martin ako aj aj Mercedes. Keď sa Williams opäť posunul dozadu, jediné rozdiely v hierarchii sa našli v strede poľa.

Tam sa Haas prepadol z piateho najrýchlejšieho v Bahrajne na siedme miesto za Alpine ako aj aj Haas. ako aj aj na rozdiel od úvodného kola Alfa Romeo predbehla AlphaTauri.

Ale doteraz čo čísla ukazujú, že rozpätie Red Bullu oproti ich najbližším rivalom bolo v Jeddahu menšie ako aj pred dvoma týždňami, realita je pravdepodobne iná. Max Verstappen udával tempo počas celého víkendu, až kým ho jeho auto nesklamalo v Q2. Jeho náskok na prípadného víťaza pole bol pol sekundy v záverečnom tréningu ako aj aj znova v Q1 ako aj aj Perez priznal, že mohol ísť rýchlejšie, keby zdokonalil svoje posledné kolo v Q3, je ťažké si predstaviť, že by Verstappen nenašiel pár desatín. viac.

To je názor šéfa tímu Mercedes Tota Wolffa. „Ak by Max dokončil kvalifikáciu, [the gap] bol by ešte väčší,“ priznal.

Pre Wolffa potvrdili druhé preteky sezóny úspechy „dvoch tímov, ktoré urobili obrovské kroky“.

„Práve som sa pozeral na minuloročnú kvalifikáciu ako aj aj všetci sú skoro tam, kde boli, ale Aston Martin ako aj aj Red Bull práve urobili neuveriteľný krok vpred.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

To nepochybne platí pre Aston Martin. V Bahrajne zaznamenali medziročný zisk dva ako aj aj pol sekundy, v Jeddahu dosiahli „iba“ sekundu ako aj aj pol. Avšak sprísnenie 22. zákruty, ktoré znížilo rýchlosť v zákrutách o približne 40 km/h, do určitej miery obmedzilo zisky pre všetkých konkurentov.

AlphaTauri boli minulý rok rýchlejší o 0,685 sekundy

doteraz čo celé pole obišlo Bahrajn…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu