sobota, 3 júna, 2023

Pokuta za rozpočtový strop Red Bullu ich „do určitej miery poškodí“, hovorí bývalý dizajnér tímu · RaceFans

Bývalý dizajnér Red Bullu Dan Fallows predpovedá, že tím pocíti následky penalizácie za vývoj aerodynamiky, ktorá mu bola uložená za prekročenie rozpočtového stropu.

Technický riaditeľ Aston Martin však povedal, že jeho bývalý tím má dobré postavenie na to, aby minimalizoval následky skrátenia času vývoja.

Podľa pravidiel F1, ako aj úradujúci šampióni, bol Red Bull neustále obmedzený na nižší aerodynamický vývoj ako aj ľubovoľný z ich súperov. Ich konečná kvóta sa však znížila zo 70 % referenčnej sumy na 63 % po tom, ako aj sa zistilo, že v roku 2021 prekročili rozpočtový strop.

Fallows prišiel do Astonu Martin minulý rok, predtým pracoval v Red Bulle. Pripustil, že je „príliš ťažké presne vyjadriť myšlienky rečou“, ako aj i kedy Red Bull pocíti štipku zníženia počtu prejdení aerodynamického tunela i simulácií výpočtovej dynamiky tekutín, ktoré smie vykonať. Ale keďže minulú sezónu ukončili s zďaleka najsilnejším autom na štartovom rošte, vyhrali 10 z posledných 11 pretekov, Fallows poukazuje na to, že do novej kampane idú s výraznou výhodou.

Galéria: Aston Martin AMR23

„Prišli z príliš silnej pozície s minuloročným autom,“ povedal Fallows v odpovedi na otázku od RaceFans. „ako aj vieme, pre tento rok sú zmeny v predpisoch, ale nie sú masívne. V tomto roku sú teda jednoznačne vo príliš dobrej, príliš silnej pozícii.“

Red Bull bude tiež schopný zvládnuť dôsledky, ktoré má spodná hranica na ich vývoj v priebehu sezóny.

„Takéto obmedzenie s hodinami vo veternom tuneli – samozrejme, že ho aj pochopíte, keď stúpate na rošt – to bolí. Myslím si, že im to obmedzenie do určitej miery uškodí.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

„Ale myslím si, že majú veľkú silu do hĺbky i majú mnoho skúseností s týmito pravidlami.“ Takže som si celkom istý, že minimalizujú dopady tohto trestu.“

Šéf tímu Red Bull Christian Horner opísal…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu