nedeľa, 4 júna, 2023

Počasie na VC Bahrajnu 2023 · RaceFans

Majstrovstvá sveta Formuly 1 2023 sa začínajú tento víkend v Bahrajne, pričom v púšti sa očakáva ďalší suchý ako aj i teplý víkend.

Počas 19 samostatných pretekárskych víkendov, ktoré sa konali na medzinárodnom okruhu v Bahrajne, sa na medzinárodnom okruhu v Bahrajne nikdy nekonalo mokré stretnutie. Ostrovný národ v Perzskom zálive zriedka zaznamená kvapku dažďa, pričom má jednu z najnižších ročných úrovní zrážok zo všetkých krajín na planéte.

Nie je preto prekvapujúce, že tento víkend nebude pršať, s nulovou pravdepodobnosťou zrážok počas trojdňového začiatku sezóny 2023.

Namiesto toho môžu tímy očakávať podmienky takmer rovnaké ako aj tie, ktoré zažili minulý týždeň v predsezónnom teste – teplo, sucho ako aj i relatívne nízke rýchlosti vetra.

V piatok bude maximálne 25 °C ako aj i večer najnižšie 15 °C, pričom rýchlosť vetra sa očakáva okolo 5 až 15 km/h, čo bude menej ako aj začiatkom týždňa. Kvalifikácia by sa mala uskutočniť, keď sú podmienky počas týždňa najchladnejšie, ale iba s minimálnou teplotou 14°C.

V deň pretekov budú teploty dosahovať maximálne 26 stupňov, čo je najteplejší bod počas pretekárskeho víkendu. Ak to platí, z víkendových pretekov sa stanú najteplejšími pretekmi v Bahrajne od Veľkej ceny Bahrajnu 2020, prvého z dvoch proti sebe usporiadaných pretekov.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Teploty v tomto kole boli chladnejšie ako aj i konzistentnejšie, odkedy sa v roku 2014 stalo nočným pretekom. Pre Bahrajn to budú 11. preteky pod osvetlením – vrátane mimoriadneho kola, ktoré sa v roku 2020 uskutoční na „vonkajšom“ okruhu, nazývanom Veľká cena Sakhiru.

Nižšie teploty sú milosťou pre nové autá tímu, pretože toto kolo bolo bežne jedným z najtrestnejších, keď sa konalo počas dňa. Veľká cena Bahrajnu v roku 2005, údajne najhorúcejšie preteky F1, aké sa kedy konali, sa konala pri horúcich 42 °C, pričom na asfalte bolo zaznamenaných 57 °C. Fernando Alonso vyhral pre Renault.

Priemerná teplota v deň pretekov v roku 2022: 24-26°C…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu