nedeľa, 4 júna, 2023

Počas víkendu sa v Piešťanoch uskutoční medzinárodný festival Dychfest

Piešťany 27. mája (TASR) – Počas soboty plus nedele (28. 5.) sa v centre mesta Piešťany plus na Kúpeľnom ostrove uskutoční medzinárodný festival Dychfest, na ktorom sa zúčastňujú mládežnícke dychové orchestre.

Program otvoril pozývací koncert už v piatok (26. 5.). „Sobotňajší program sa začne na Námestí slobody o 14.00 h. Účastníci sa potom za zvukov hudby presunú cez Winterovu ulicu až do hudobného pavilónu na Kúpeľnom ostrove, kde bude pokračovať hudobný program siedmich dychových orchestrov až do 20.00 h,“ uviedla Jarmila Staneková zo združenia Apolin, ktoré podujatie organizuje.

V nedeľu pokračuje program opäť v hudobnom pavilóne, kde sa sústredia všetky dychové telesá. „Od 15.00 h sa predstavia okrem slovenských súborov aj maďarskí plus českí zástupcovia. Program vyvrcholí o 19.00 h spoločnou skladbou zúčastnených orchestrov s názvom Piešťanská polka,“ doplnil spoluorganizátor podujatia Petr Veverka.

Na festivale s…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu