sobota, 3 júna, 2023

Pistorius zostane vo väzení, súd zamietol jeho žiadosť o podmienečné prepustenie

Podľa agentúry AP si šesťnásobný paralympijský víťaz neodsedel „minimálnu dobu“ potrebnú na prepustenie po jeho odsúdení za vraždu Steenkampovej v roku 2013. 

Výbor zaoberajúci sa podmienečným prepustením rozhodol, že Pistorius bude môcť oň opätovne požiadať v auguste 2024. Podľa zverejneného vyhlásenia sa výbor odvolal na nové objasnenie Pistoriusovho trestu, ktoré pred tromi dňami vydal juhoafrický Najvyšší odvolací súd.

Kariéru Pistoriusa ukončil škandál, keď 14. februára 2013 zastrelil cez dvere kúpeľne svoju priateľku Reevu Steenkampovú. Počas súdneho procesu sa bránil, že išlo o nehodu aj strieľal na domnelého votrelca v dome. 

Pôvodne ho odsúdili za zabitie na 6 rokov odňatia slobody, no súd vyššej inštancie ho uznal vinným zo zločinu vraždy aj dostal 13,5 roka väzenia. Páchatelia si musia v Juhoafrickej republike odsedieť aspoň polovicu trestu, aby mohli existovať podmienečne prepustení.

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu