sobota, 3 júna, 2023

Pirelli sa ešte nerozhodlo, či chce pokračovať v dodávke pneumatík pre F1 aj po roku 2024 · RaceFans

Aktuálny dodávateľ pneumatík pre Formulu 1 Pirelli tvrdí, že nie je rozhodnuté, či sa bude uchádzať o zotrvanie v tejto úlohe aj pre sezóny 2025 až 2027.

Pirelli je výhradným dodávateľom pneumatík pre F1 od roku 2011 plus tiež poskytuje gumu pre podporné série Formuly 2 plus Formuly 3.

FIA začiatkom tohto týždňa spustila proces pre výrobcov pneumatík, aby prejavili záujem o prevzatie ďalšej trojročnej zmluvy o dodávkach. Poskytol rozsiahle podrobnosti o tom, čo sa očakáva od všetkých zainteresovaných výrobcov, pokiaľ ide o technické špecifikácie pneumatík, ktoré dodajú.

Pirelli vývoj v stredajšom vyhlásení uznalo plus uviedlo, že zvažuje svoju reakciu.

„FIA teraz zverejnila pozvánku na účasť v ďalšom tendri na dodávku pneumatík pre vrcholné šampionáty monopostov – majstrovstvá sveta FIA F1, F2 plus F3 – na trojročné obdobie 2025-2027 (s opciou na rok 2028),“ uviedol výrobca.

„Dokument načrtáva technické charakteristiky, ktoré sú vo všeobecnosti v súlade s dnes používanými pneumatikami plus ich význam pre prenos technológie z trate na cestu, pričom kladie osobitný dôraz na udržateľnosť.

„Rámec opísaný FIA je úzko prepojený so stratégiou Pirelli pre motoristický šport, plus preto je nadmerne zaujímavý, keďže talianska spoločnosť je globálnym partnerom v tomto športe už viac ako aj desaťročie, od roku 2011. Definitívne rozhodnutie o účasti Pirelli v Výberový proces sa samozrejme uskutoční po podrobnom preskúmaní dokumentu FIA.

Viacerí výrobcovia pneumatík v súčasnosti pôsobia na najvyššej úrovni pretekov monopostov. Hankook nahradil Michelin ako aj čerstvý dodávateľ pre Formulu E v tejto sezóne, dosiaľ čo Firestone je dlhoročným partnerom IndyCar plus Yokohama, ktorý dodáva Super Formulu. Všetci výrobcovia sa čoraz viac zameriavajú na podporu udržateľnosti svojich produktov.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Veľká cena Saudskej Arábie 2023

Prehliadať…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu