piatok, 31 marca, 2023

Piloti Ferrari veria, že ich pretekárske tempo bude po tréningu „lepšie ako aj v Bahrajne“ · Fanúšikovia pretekov

Piloti Ferrari sú presvedčení, že tím bude v nedeľňajšej Veľkej cene Saudskej Arábie konkurencieschopnejší ako aj v úvodných pretekoch pred dvoma týždňami.

Carlos Sainz Jnr, jediný pilot Ferrari, ktorý dosiahol šachovnicovú vlajku v Bahrajne, skončil 48 sekúnd za víťazom Maxom Verstappenom. Ale po včerajšom úvodnom dni tréningu bol opatrne optimistický.

„Osobne sa cítim o niečo bližšie ako aj v Bahrajne,“ povedal Sainz, ktorý bol po piatkovom tréningu na okruhu Jeddah Corniche 10. najrýchlejší.

„Samozrejme, že režimy motora ako aj i dnešná pozícia neodráža naše skutočné tempo. Z dlhodobého hľadiska určite vyzeráme o niečo konkurencieschopnejšie. Takže som pozitívnejší, že idem do víkendu s vedomím, že Red Bull je jasný favorit ako aj i Aston Martin ako aj i Mercedes sú tam s nami.“

Sainz zajazdil v druhom tréningu o necelé tri desatiny sekundy pomalšie ako aj tímový kolega Charles Leclerc. Podľa Sainzovho pretekárskeho inžiniera Ricarda Adamiho venoval v každej zákrute 4 ako aj i 27 svojmu tímovému kolegovi desatinu sekundy ako aj i ďalšiu desatinu, keď sa jeho pohonná jednotka znížila v jeho najrýchlejšom kole.

Leclerc ukončil tréning o sedem desatín sekundy pred Verstappenom. V Bahrajne sa kvalifikoval o menej ako aj tri desatiny sekundy za pilotom Red Bullu, napriek tomu, že prehral svoju poslednú jazdu, aby si ušetril sadu pneumatík na preteky.

Po včerajšom ukončení tréningu na deviatom mieste Leclerc povedal: „Nemyslím si, že sme na tom tak zle.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

„Úprimne povedané, ten pocit je celkom dobrý, ale je nadmerne ťažké prečítať si výkon, pretože každý robí nadmerne odlišné veci s výkonom, hmotnosťou atď.). Asi inakšie ako aj po iné roky.

Analýza: Red Bull si zachováva svoju výhodu v Jeddahu, ale Alpine sa pripojil k prenasledovateľovi

„Takže je trochu ťažšie čítať piatok ako aj i voľný tréning.“ Ale ten pocit bol celkom v poriadku ako aj i tempo pretekov sa zdá existovať lepšie ako aj v Bahrajne, takže to je pozitívne.“

Ferrari je nízke…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu