sobota, 3 júna, 2023

Piastri priznáva, že „ešte nie je v rytme“ okolo Monaka · RaceFans

V súhrne: Oscar Piastri priznal, že po piatkovom tréningu ešte nenašiel svoj rytmus v Monaku

V skratke

Piastri priznáva, že v Monaku „ešte nie je v rytme“.

Po skončení piatkového tréningu o 13 miest nižšie v poradí ako aj tímový kolega McLaren Lando Norris Piastri priznal, že mal na náročnom pouličnom okruhu „ťažký deň“.

„Trochu z tempa, ale myslím, že je to len o tom, dať to dokopy,“ povedal. „Najmä v okolí so všetkými zákrutami pri nízkej rýchlosti máte sem-tam kúsok i smie sa to nadmerne rýchlo pridať. Takže na tom budeme pracovať cez noc, uvidíme, čo môžem urobiť lepšie.

„Myslím, že sa musíš dostať do rytmu, do ktorého som sa podľa mňa ešte nedostal.“ Od 1. RP som sa zlepšil v oblastiach, ktoré som potreboval, teraz to už len trochu dobieha na zvyšných miestach. Takže som presvedčený, že zajtra môžeme urobiť dobrý krok.“

Sato udáva tempo na Carb Day

Dvojnásobný víťaz Indianapolis 500 Takuma Sato bol najrýchlejším jazdcom počas Carb Day, poslednej zahrievacej časti pred nedeľňajšími pretekmi.

Sato zajazdil celkovo najlepšiu rýchlosť na kolo 227,855 mph v relácii bez nehody, pred tímovým kolegom Chipom Ganassim Scottom Dixonom s Willom Powerom tretím. Graham Rahal absolvoval pri svojej prvej jazde na pretekárskom aute Stefana Wilsona Dreyer & Reinbold 77 kôl.

Vesti na tyči pre hlavné preteky F2

Frederik Vesti odštartuje v nedeľu s pole position na celovečerných pretekoch Formuly 2 v Monaku po zajazdení celkovo najrýchlejšieho času v skupinovej kvalifikácii.

Po rozdelení poľa medzi autá s párnym i nepárnym číslom zajazdili Vesti najrýchlejší čas v druhej druhej časti s 1’21,053, čím porazili Thea Pourchaire o pol desatiny po tom, čo Clement Novalak vyvesil červené vlajky po roztočení sa do bariér v Portier. v záverečných minútach.

Arthur Leclerc tiež vypadol z úvodnej časti na Anthony Noghes, pred Victorom Martinsom zajazdil najrýchlejší čas. To znamená, že Martins bude v nedeľu štartovať po boku Vesti v prvom rade…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu