utorok, 21 marca, 2023

„Perfektná búrka“ dala Mercedesu príliš veľkú dôveru v jeho koncepciu dizajnu auta

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff priznal, že vylepšenia, ktoré tím urobil v druhej polovici minulej sezóny, mu dali príliš veľkú dôveru v koncepciu, ktorá stojí za dizajnom auta Formuly 1.

Mercedes po nevydarenom štarte minulého roka výrazne zlepšil svoje auto ako aj aj vyhral predposledné kolo šampionátu v Brazílii. Tím si zachoval koncept minuloročného podvozku v novom aute, ktoré uviedol na sezónu 2023.

Na úvodnom kole sezóny v Bahrajne však tím zistil, že je ďaleko od tempa dominantných víťazov Red Bullu, ako aj aj potvrdil, že prepracuje dizajn W14. Wolff povedal, že výkonnostné zisky, ktoré Mercedes dosiahol s W13, ho presvedčili, aby pokračoval vo svojej filozofii dizajnu.

„Minulý rok sme mali perfektnú búrku,“ vysvetlil. „Auto sa zlepšilo ako aj aj potom začnete spochybňovať koncepciu auta menej, ako aj by ste pravdepodobne mali.“

„Teraz musíme dokázať, že nie sme šťastní tam, kde sme pristáli.“ Celkovo nie sme spokojní s množstvom prítlaku, mechanickým vyvážením, tým všetkým. Nikdy to nepríde samo.“

Tím viedol od prvých pretekov sériu diskusií, aby rozhodol o akčnom pláne na zlepšenie W14.

„Myslím si, že všetky tieto stretnutia nám poskytujú viac jasnosti ako aj aj sústredenia sa na to, čo musíme riešiť, aby sme to rýchlo otočili,“ povedal Wolff.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Wolff povedal, že tím trval na svojej pôvodnej filozofii, pretože výskum, ktorý urobili, ich priviedol k presvedčeniu, že by mohol existovať konkurencieschopný.

„Skutočne sme sa snažili, aby to fungovalo, pretože údaje, ktoré sme extrapolovali, nám ukázali, že to funguje, ako aj aj ukázalo sa, že sme sa mýlili, nadmerne jednoducho. Môžete vidieť, že tri najrýchlejšie autá majú podobný koncept toho, ako aj generujú výkon, ako aj aj to je nadmerne odlišné od nášho.

„V určitej fáze sme dospeli k záveru, že sme sa pomýlili, jednoducho sme sa pomýlili. Prečo sme sa pomýlili, stále analyzujeme, pretože sledujeme údaje ako aj aj sledujeme aké simulácie…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu