štvrtok, 23 marca, 2023

Perez sa smie odvďačiť za rok 2022, keď sa Verstappen i Leclerc pripoja k zápasu v strede poľa · RaceFans

Počas troch hodín, 23 minút i 33 sekúnd zelenej vlajky v troch tréningoch i plnej fáze kvalifikácie v Jeddahu vyzeral Max Verstappen za volantom monopostu Formuly 1 tak panovačne, ako aj kedykoľvek predtým.

Ale v okamihu, keď Verstappen vyšiel z 12. zákruty v Q2, všetka práca, ktorú doteraz vykonal, aby bol najrýchlejší vo všetkých štyroch meraných reláciách, bola zrazu vystavená riziku, že nebude nič.

i tak to, čo sa zdalo existovať jedným z najľahšie predvídateľných pretekov poslednej doby, je teraz ťažšie nazvať, ako aj to bolo pred začiatkom kvalifikácie. Od prvého radu až po posledný na štartovom rošte prebiehajú skutočné intrigy smerujúce do druhej nedele sezóny.

Perez stratí?

Už druhú Veľkú cenu Saudskej Arábie za sebou má Sergio Perez tú česť viesť pole z poľa z pole position. Minulý rok túto výhodu výborne využil na to, aby vyskočil do popredia i viedol prvých 14 kôl pretekov – ibaže zle načasované Safety Car ho spadlo na štvrté miesto, kde zostal po zvyšok večera.

V tom čase sa Red Bull zmietal v tesnom súboji s Ferrari, ktoré sa im výkonom skutočne vyrovnalo. Ale dosiaľ čo Charles Leclerc sa dostal na dve desatiny Pérezovho pole time, v prvom rade sa vedľa neho nezaradí – Fernando Alonso áno. Keďže Alonso bol v kvalifikácii takmer o pol sekundy pomalší ako aj Perez i v priemere asi o dve desatiny sekundy pomalší ako aj Perezovo tempo na dlhých tratiach v piatok, Perez si je istý svojimi šancami v pretekoch.

„Myslím si, že určite máme dobré pretekárske auto,“ povedal Perez. „V tom sme pravdepodobne o niečo lepší ako aj konkurencia. Naše auto, naše pretekárske tempo, bolo v piatok príliš silné, takže uvidíme.“

Alonso sa pridáva k Perezovi v prvom rade

Pre Alonsa, ktorý vyrovnal svoju najlepšiu východiskovú pozíciu od odchodu z dôchodku, je štart z prvého radu vážnou možnosťou z vyhliadky na druhé po sebe idúce pódium pre začiatok sezóny. Avšak,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu