štvrtok, 30 marca, 2023

Perez očakáva, že Ferrari dá Red Bullu „nadmerne silnú“ výzvu v Jeddah · RaceFans

Sergio Pérez očakáva, že Red Bull bude tento víkend čeliť oveľa silnejšej konkurencii Ferrari v Saudskej Arábii v porovnaní s pretekmi v úvode sezóny.

Red Bull ovládol úvodné kolo šampionátu v Bahrajne, v kvalifikácii si vymkol prvý rad i pohodlne vyhral Max Verstappen, s ktorým vedie domáci tímový kolega Perez. Fernando Alonso, prvý zo súperov Red Bullu, ktorý skončil, zaostal o 38 sekúnd.

Ferrari skončilo len štvrté s Carlosom Sainzom Jnr po tom, čo Charles Leclerc odstúpil z tretej pozície neskoro v pretekoch. Perez však očakáva, že Ferrari bude tento víkend na vysokorýchlostnej trati v Jeddahu oveľa bližšie k nemu i Verstappenovi.

„Myslím si, že je to tu úplne iný okruh,“ povedal Perez. „Požiadavky sú nadmerne odlišné, degradácia nie je taká vážna ako aj v Bahrajne.

„Určite veríme, že Ferrari bude na tomto mieste nadmerne silné.“ Určite nám budú Astony i Mercedesy oveľa bližšie, pretože požiadavky sú tu nadmerne odlišné.“

Perez poukázal na manažment pneumatík Red Bullu na notoricky drsnom bahrajnskom okruhu ako aj na jeden z kľúčov k ich dominancii. Neočakáva, že Red Bull bude môcť tento víkend využiť túto výhodu v rovnakej miere.

„Pri starostlivosti o pneumatiky si myslím, že sme to v Bahrajne zvládli správne,“ povedal. „Niekoľko tímov pravdepodobne neoptimalizovalo svoje autá alebo stratégiu s pneumatikami tak, ako aj sme boli schopní.“ Ale tu je to nadmerne odlišné, pretože tu sú požiadavky extrémne odlišné.“

Okruh Jeddah Corniche Circuit je dejiskom jedinej Pérezovej pole position v kariére, ktorú dosiahol minulý rok. Perez však hovorí, že jeho forma z roku 2022 sa pravdepodobne priamo neprenesie do tohto víkendu.

„Určite mi to dodáva sebavedomie, pretože sa na okruhu cítim pohodlne,“ povedal. „Ale každý rok je to nová výzva. Prišli sme sem s rôznymi autami, rôznymi pneumatikami, takže to budú rôzne výzvy. Je to krása nášho športu – nie…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu