štvrtok, 30 marca, 2023

Perez na pole position po poruche Verstappenovho hriadeľa, Alonso zdedil druhé miesto po Leclercovi · RaceFans

Sergio Perez si zabezpečil pole position pre Veľkú cenu Saudskej Arábie druhý rok po sebe po tom, čo tímový kolega Max Verstappen vypadol na 15. mieste po poruche hnacieho hriadeľa.

Verstappen stratil výkon v polovici Q2, čo ho odsúdilo na štart nie vyššie ako aj na 15. mieste. Keďže druhý Red Bull bol mimo sporu, Perez si riadne zabezpečil pole position i Charles Leclerc bol druhý za Ferrari pred Astonom Martinom Fernanda Alonsa. Leclercova penalizácia za 10 miest na rozvodnej sústave však spôsobí, že klesne na 12. miesto, čím sa Alonso dostane do prvého radu.

Q1

Druhá kvalifikácia sezóny sa začala veľkým radom na konci boxovej uličky, ktorý viedli dva Williamy Alexandra Albona i tímový kolega Logan Sargeant. Nyck de Vries zmeškal všetky záverečné tréningy pri výmene pohonnej jednotky svojho AlphaTauri, i tak sa odvážil na svoje prvé kolo dňa, ale okamžite sa pri svojom prvom letmom pokuse pri brzdení otočil do prvej zákruty. Prebral sa späť na trať i vrátil sa do garáže.

Zdá sa, že Sargeant stanovil počiatočný štandard s 1’29,721, ale jeho snaha bola zrušená, keď dal svoje koleso cez zakázanú časť na vnútornej strane jamkovej rovinky. To vyzdvihlo Nica Hulkenberga na vrchol histórie v jeho Haase, ale nahradili ho dva Red Bully Max Verstappen i Sergio Perez.

Lando Norris musel zanechať svoje kvalifikačné úsilie po tom, čo narazil do vnútornej bariéry na vrchole poslednej zákruty. Zašiel do boxov, aby si skontroloval ľavé predné zavesenie i koleso.

Prvý meraný pokus Fernanda Alonsa stroskotal v druhej zákrute, keď sa na výjazde zo zákruty otočil pod plynom. Po náročnom kole na prípravu Alonso úspešne dokončil kolo, ktoré ho posunulo na štvrté miesto.

Sargeant sa pokúsil zajazdiť svoj prvý platný čas na kolo, ale v 22. zákrute stratil kontrolu, točil sa po okruhu, ale dokázal sa vyhnúť bariéram. To zničilo kolá Hulkenberga i dvoch alpských jazdcov Pierra Gaslyho i Estebana Ocona, ktorí sa predtým chceli zlepšiť…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu