pondelok, 29 mája, 2023

Perez je v boji o titul v roku 2023 „určite bližšie“ k Verstappenovi

Alexander Albon hovorí, že Sergio Perez je oveľa viac zápasom pre tímového kolegu Red Bullu Maxa Verstappena v ich tretej sezóne vedľa seba.

Perez je najbližším vyzývateľom Verstappena v šampionáte jazdcov, keďže dvaja piloti Red Bullu doteraz dominovali v sezóne 2023, pričom si medzi sebou rozdelili všetkých päť víťazstiev v pretekoch.

Albon predtým pretekal po boku Verstappena v Red Bulle v rokoch 2019 ako aj i 2020, než ho v roku 2021 nahradil Perez, pričom Albon sa minulý rok presťahoval do Williamsu. V rozhovore exkluzívne pre RaceFans Albon povedal, že neverí, že Pereza ľahko zrazí neúprosná rýchlosť ako aj i dôslednosť jeho dvojnásobného tímového kolegu majstra sveta.

„Myslím si, že Checo odvádza nadmerne dobrú prácu,“ povedal Albon pre RaceFans. „Nemyslím si, že sa vôbec skamaráti – myslím, že ak niečo, motivuje ho to viac.

„Teraz, keď sú to preteky dvoch koní, ste len vy proti vášmu tímovému kolegovi – to je len čistá bitka. Keby som bol v pozícii Checa. To by ma bavilo. Checo pôsobí sebavedomo aj v aute. Myslím si, že jazdí dobre, takže medzi týmito dvoma jazdcami je to určite bližšie ako aj predtým.“

Po 26 pretekoch veľkých cien spolu s Verstappenom v Red Bulle Albon hovorí, že proti Verstappenovi je obzvlášť ťažké súťažiť, pretože je ako aj jazdec konzistentný.

„Nemyslím si, že Max má voľný deň,“ vysvetlil Albon. „zakaždým podáva výkony, od prvého ročníka až po preteky.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

„V skutočnosti nerobí žiadne veľké chyby.“ Nikdy nie je deň, kedy by si nebol istý v aute. zakaždým, keď na ňom jazdí, dáva 100 %. Takže existovať nad tým ako aj i existovať lepším je ťažké ako aj i je ťažké existovať neustále lepším.“

„Nemyslím si, že Max má voľný deň“ – Albon

Hoci Albon akceptuje, že pre Pereza to bude „ťažká požiadavka“ poraziť Verstappena v priebehu sezóny, verí…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu