štvrtok, 23 marca, 2023

Perez hovorí, že po druhej pole position mohol ísť „trochu“ rýchlejšie · RaceFans

Sergio Pérez povedal, že mohol zajazdiť o niečo rýchlejšie po tom, čo získal druhú pole position v kariére na rovnakom okruhu, kde získal prvé kolo.

Pilot Red Bullu si vybojoval pole position pre Veľkú cenu Saudskej Arábie po tom, čo jeho tímového kolegu Maxa Verstappena odstavila porucha hnacieho hriadeľa v Q2.

Perez sa kvalifikoval takmer o pol sekundy rýchlejšie ako aj Fernando Alonso, s ktorým sa bude deliť o prvý rad štartového roštu. Perez bol však len o 0,155 s rýchlejší ako aj Charles Leclerc, ktorý sa kvalifikoval ako aj druhý, ale má trest 10 miest na štartovom rošte.

Víťaz pole position zajazdil svoj najlepší čas vo svojej prvej jazde v Q3 aj vo svojej druhej sa nezlepšil. Verí, že v kole bolo trochu priestoru na zlepšenie.

„Do štvrtej zákruty som zašiel trochu hlboko, ale nič vážne,“ povedal Perez. „Už to bolo nadmerne čisté kolo. Ale myslím si, že ako aj sa trať zlepšovala, malo prísť ešte trochu viac.“

Po zablokovaní kolesa v prvej zákrute sa nezlepšil ani v druhej jazde. „Bolo to naozaj zložité zakaždým začať kolo na jednotku aj dve, bolo také ľahké stratiť hneď dve desatiny,“ povedal.

„Najmä s nízkym prítlakom, ktorým jazdíme, len pri klincovaní tejto kombinácie zákrut sme vyžadovali veľkú teplotu aj na našich pneumatikách.“

Perezova jediná predchádzajúca pole position prišla na rovnakom okruhu pred 12 mesiacmi. Povedal, že je to mimoriadne uspokojivá trať, na ktorej sa dá jazdiť s autom F1.

„V Jeddahu si to nadmerne užívam,“ povedal Perez. „Keď máte dobré auto, ktoré môžete tlačiť po tomto mieste, aj naozaj cítite, že auto F1 ožíva aj zaberá čisté, dobré kolo, poznáte to, keď ho pribijete.“

„Táto jazda Q3 bola celkom dobrým skokom zo všetkých mojich predchádzajúcich kôl aj to znamenalo, že som bol schopný získať pole position, pretože v druhom kole sa mi to nepodarilo.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

Veľká cena Saudskej Arábie 2023

Prezrite si všetky články o Veľkej cene Saudskej Arábie 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu