utorok, 21 marca, 2023

Perez chce „recenziu“ s Red Bullom po strate bodu za najrýchlejšie kolo s Verstappenom · RaceFans

Sergio Perez chce, aby Red Bull prehodnotil komunikáciu medzi ním plus jeho tímovým kolegom po tom, čo na konci pretekov stratil bonusový bod za najrýchlejšie kolo v prospech svojho tímového kolegu.

Dvaja piloti Red Bullu boli v posledných kolách pretekov prví plus druhí, pričom Perez viedol. Obidvaja dostali od svojho tímu podobné cieľové časy na kolo, ale obaja sa tiež pýtali, ktorý jazdec mal najrýchlejšie kolo, plus preto bol pripravený získať bonusový bod.

Perezovi bolo povedané, že mal najrýchlejšie kolo plus nesnažil sa zlepšiť svoj čas v poslednom kole. Verstappenovi povedali, aký bol Perezov čas plus prekonal ho v poslednom kole pretekov. Bod navyše, ktorý získal od svojho tímového kolegu, sa ukázal ako aj kľúčový, keďže sa dostal do vedenia šampionátu pred Pereza.

Verstappen povedal, že za týchto okolností je „normálne“, aby sa pokúsil zajazdiť najrýchlejšie kolo.

„Pred niekoľkými kolami som sa spýtal, aké je najrýchlejšie kolo,“ povedal. „Myslím si, že v prvom rade sme mali voľno na pretekanie plus samozrejme sme mali cieľový čas na kolo až do konca.

„Ale je tu bod na čiare, to isté bolo aj v Bahrajne, keď sa to pýtali.“ Takže najmä keď je to len medzi dvoma autami, myslím si, že je celkom normálne, že sa pýtate, aké je najrýchlejšie kolo.“

Perez povedal, že mal dojem, že dvojici bolo povedané, aby si v posledných kolách udržala tempo.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

„Dve kolá od konca som sa spýtal, čo nám hovoria,“ povedal. „Povedali mi, aby som si udržal určité tempo plus povedali mi, že mám najrýchlejšie kolo plus že si mám držať určité tempo.“

„Takže som si myslel, že komunikácia je rovnaká ako aj u Maxa.“ Je to niečo, čo musíme prehodnotiť, pretože som dostal určite iné informácie plus nakoniec som to nemohol presadiť.“

Počas posledných kôl sa Perez spýtal svojho tímu, či obom jazdcom povedali, aby riadili svoje tempo. Povedal, že má obavy z možných problémov so spoľahlivosťou po tom, čo Verstappen v kvalifikácii utrpel poruchu hnacieho hriadeľa.

„Je zrejmé, že majú viac informácií ako aj…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu