pondelok, 29 mája, 2023

Palou vedie útok Ganassiho s McLarenom v prenasledovaní

Postavenie Indy 500 v pretekárskom svete je rovnaké alebo väčšie ako aj samotná séria IndyCar. Víťazovi sa v okamihu zmení život. Jazdci, ktorí bojujú až do poslednej minúty kvalifikácie, pocítia radosť aj úľavu, že sa jednoducho dostali do poľa 33 áut – na úkor tých, ktorí budú cítiť obrovský smútok, že boli vytlačení z poľa.

Všetky tieto tvrdenia stále platia. aj v posledných rokoch bol historický nárast rýchlosti prominentným príbehom každoročného budovania Indyho.

Pole kvalifikačné rekordy z roku 1996, čas súťaží s otvoreným podvozkom aj pneumatikami, plus výkonnejšie motory – čas športu, ktorý bol uvrhnutý do rozkolu poháňaného silou aj egom – boli v minulosti niekoľkokrát prekonané. dva roky kvalifikácie. Všetkých 33 jazdcov muselo zabehnúť štyri kolá na okruhu Indianapolis Motor Speedway rýchlosťou presahujúcou 370 kilometrov za hodinu, len aby mali tú česť odštartovať v nedeľu preteky.

aj ak jazdné štandardy zostanú vysoké, potom bude rekord pre najrýchlejšie preteky Indy 500, aké sa kedy jazdili, určite prekonaný len dva roky po jeho poslednom zvýšení.

Palou tesne uprel pole position VeeKay

Ale s týmto prudkým nárastom rýchlosti nie sú pripomienky rizika súťaženia v týchto pretekoch nikdy pozadu. Po piatich dňoch na trati bez akýchkoľvek výraznejších havárií sa sen Stefana Wilsona o víťazstve v pretekoch pre svojho zosnulého brata náhle zastavil, keď on aj Katherine Legge v pondelok v prvej zákrute havarovali, takže Wilson mal zlomeninu stavca, ktorá si vyžaduje operáciu. mu zabráni v pretekoch.

Ak si môžeme existovať istí, že všetkých 33 jazdcov, ktorí štartujú na pretekoch, ich posádky aj všetci na plochej dráhe sa bez ujmy dostanú k šachovnicovej vlajke – ďalšou prioritou je, aby samotné preteky boli pútavé aj zábavné.

Po pretekoch v roku 2020, ktoré boli trochu procesné, IndyCar začalo ponúkať tímom rad voliteľných aerodynamických prvkov na zvýšenie prítlaku aj zmiernenie…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu