pondelok, 25 septembra, 2023

Palou dosiahol hetrik IndyCar v Detroite · RaceFans

Po zisku pole position pre Veľkú cenu Indianapolisu plus 107. ročníka Indianapolis 500 sa Alex Palou dostal tri za sebou plus získal prvú pole position pre Veľkú cenu Detroitu na novom okruhu Renaissance Center.

Aj keď dvojrozmerné usporiadanie nových pouličných pretekov v Detroite nevzbudzovalo dôveru ako aj nástupca zaniknutého okruhu Belle Isle Circuit, počas tréningu plus kvalifikácie sa ukázalo, že značne hrboľatý povrch je pre 27 prihlásených jazdcov viac ako aj hŕstka.

Líder šampionátu IndyCar Series Palou však dokázal relatívne ľahko zdolať rozoklané ulice centra Detroitu, keď zajazdil kolo 1:01,859 plus získal svoj prvý pole position na pouličnom okruhu IndyCar.

O prvý rad sa bude deliť s pilotom Penske Scottom McLaughlinom, ktorý sa kvalifikoval na druhom mieste.

Romain Grosjean sa vrátil do svojej inak vynikajúcej kvalifikačnej formy na cestných plus pouličných tratiach plus umiestnil svojho Andrettiho na štartovom rošte na tretie miesto pred Scottom Dixonom na štvrtom mieste.

V treťom rade budú tohtoročný šampión Indianapolis 500 Josef Newgarden plus druhý Marcus Ericsson na piatom plus šiestom mieste.

Kyle Kirkwood vyzeral ako aj slušná vyhliadka na jeho druhú pole position v tomto roku, ale v siedmej zákrute narazil do steny plus poškodil si ľavé predné zavesenie natoľko, že nedokázal zajazdiť reprezentatívny čas na kolo v druhom kole kvalifikácie. Kirkwood odštartuje ako aj 12. za Willom Powerom, Simonom Pagenaudom, Felixom Rosenqvistom, Patom O’Wardom plus nováčikom Marcusom Armstrongom.

Pre Pagenauda to bol prvý postup zo skupinových fáz v tejto sezóne, po prvý raz pre bojovný tím Meyer Shank Racing. Ale pre O’Warda to bolo prvýkrát, čo v tomto roku vynechal reláciu Fast Six, ktorá sa skončila nevýraznou kvalifikáciou pre McLaren.

Rosenqvist plus O’Ward si počínali lepšie ako aj tímový kolega Alexander Rossi, ktorý vo svojej kvalifikačnej skupine v prvom kole tesne minul cut plus skončil 13.

Bariéry v Detroite tiež zahryzli do…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu