nedeľa, 4 júna, 2023

Organizátor Pohody Kaščák sa rozhodol vrátiť cenu Nadácie Tatra banky

Spevák, hudobník ako aj i organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák sa rozhodol vrátiť cenu Nadácie Tatra banky, ktorú získal v roku 2012 za dramaturgiu festivalu. Vrátením ceny chce vyjadriť nesúhlas s pôsobením majoritného vlastníka banky v Rusku. Kaščák o tom informoval v tlačovej správe.

Festival Pohoda podporuje Ukrajinu

Cenu vraciam na základe nedávno publikovaných informácií, podľa ktorých majoritný majiteľ Tatra banky, ako aj i.s. – rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International, naďalej aktívne podnikateľsky pôsobí na bankovom trhu Ruskej federácie, ako aj i to aj napriek prebiehajúcej vojenskej invázii ruskej armády na území Ukrajiny,“ vysvetlil Kaščák s tým, že festival Pohoda podporuje Ukrajinu v jej zápase o slobodu ako aj i odmieta agresiu Ruskej federácie.

Nemôžem ako aj i nechcem existovať držiteľom ceny od banky vlastnenej niekým, koho podnikateľské aktivity nepriamo pomáhajú Ruskej federácii viesť ako aj i financovať…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu