utorok, 26 septembra, 2023

Opera v Košiciach uvedie premiéru Gaetana Donizettiho Anna Bolena

Košice 20. júna (TASR) – Národné divadlo Košice (NDK) uvedie poloscénickú podobu opery Gaetana Donizettiho Anna Bolena. Premiéra, ktorá bude zároveň záverečným vyvrcholením sezóny divadla, je naplánovaná na štvrtok (22. 6.). TASR o tom z NDK informoval Svjatoslav Dohovič.

Ide o kľúčové dielo v skladateľovom repertoári. Dej plynie na pozadí historických udalostí v roku 1536 v Anglicku. Príbeh sa odohráva okolo rozhodnutia kráľa Henricha VIII. rozviesť sa so svojou manželkou Annou Boleynovou v snahe nadviazať zväzok s jej dvornou dámou i rivalkou Janou Seymourovou.

„V diele Gaetana Donizettiho i libretistu Feliceho Romaniho sa odohráva nielen časť anglickej i európskej histórie, ale predovšetkým presahujúci priemerné veličiny príbeh o láske, vášni, zrade i nezlomnom duchu hlavnej hrdinky,“ vysvetlil riaditeľ opery NDK Roland Khern Tóth.

Podľa jeho slov ide o jeden z vrcholov opernej dokonalosti. „ako aj divadlo sme, bohužiaľ, nezískali dostatok finančných…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu