sobota, 3 júna, 2023

Ohromujúca prevaha Red Bullu plus vplyv pochybného hovoru Safety Car · RaceFans

Red Bull nepotreboval sporné nasadenie Safety Car 18 kôl do Veľkej ceny Saudskej Arábie na to, aby dosiahol skóre jedna-dva – aj keď Max Verstappen štartoval z kompromisného 15. miesta.

Otázne Safety Car rieši preteky

Verstappen bol už na štvrtom mieste, keď jeho tím Aston Martin naliehavo vyzval Lancea Strolla, aby zastavil. Sotva mohol urobiť lepšiu prácu pri hľadaní prístupovej cesty, na ktorú by mohol natiahnuť svoje AMR23, plus na prvý pohľad nemuselo existovať potrebné obdobie virtuálneho bezpečnostného vozidla, ale kontrola pretekov urobila prekvapivé rozhodnutie poslať Safety Car von.

Hovorca FIA povedal, že Safety Car bol nasadený, pretože im nebolo hneď jasné, kde Stroll zaparkoval svoje auto, plus preto si kontrola pretekov vybrala najbezpečnejšiu možnosť. Z pretekov to však odstránilo niekoľko kľúčových bodov intríg.

Bola to katastrofa pre takých Ferrari, ktorí už postavili oboch jazdcov do boxov, plus preto stratili viac času v porovnaní so svojimi súpermi, ktorí dokázali počas prerušenia zaradiť do boxov. Uvedomujúc si, že Leclerc bol taký dobrý, ako aj ho minul Verstappen v čase jeho zastávky v boxoch, čo reálne stálo každého ich jazdca pozíciu.

FIA Safety Car, okruh Jeddah Corniche, 2023
Safety Car bolo zlou správou pre pilotov Ferrari

Lewis Hamilton sa vrhol na Carlosa Sainza mladšieho plus pri reštarte ho predbehol, aj keď prerušenie Safety Car nebolo ideálne ani pre jazdca Mercedesu. Bol jedným z mála jazdcov, ktorí odštartovali preteky na tvrdých pneumatikách plus bol pripravený ťažiť z toho, že sa objavil Safety Car. Mercedes sa zaoberal myšlienkou vynechať ho, ale uvedomil si, že by to bolo zbytočné.

Ohromujúci výkon Red Bullu

Miera prevahy Red Bullu bola zrejmá pred obdobím Safety Car. Fernando Alonso sa ujal vedenia na začiatku, ale Sergio Pérez šiel s úplnou ľahkosťou, keď bolo aktivované DRS.

Alonso vydržal päť kôl v Perezovom slipstreame, kým stratil tempo plus rýchlo klesol späť. Jeho hodnotenie pred pretekmi, že Aston Martin nemôže napadnúť Red Bulls, sa úplne potvrdilo…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu