pondelok, 26 septembra, 2022

Odmietnutie ponuky zamestnania od Úradu práce uchádzačom

Pokiaľ sa registrujete do evidencie uchádzačov o zamestnanie na Úrade práce, musíte očakávať, že okrem podpory v nezamestnanosti, ak máte na ňu nárok, sa vám inštitúcia bude pokúšať sprostredkovať zamestnanie. Kedy ho ale môžete odmietnuť?

O sprostredkovaní vhodného zamestnania, ale aj tom, kedy ponúknuté zamestnanie môžete odmietnuť, hovorí zákon o zamestnanosti č. 435/2004 Zb. Ponuku práce potom je možné na pracováku skutočne odmietnuťbez toho, aby vás vyradili, ale musíte na to mať vážny dôvod.

Na akom úrade práce sa registrovať?

Predtým bolo nutné registrovať sa na územnom pracovisku Úradu práce SR iba v mieste trvalého bydliska, čo bol pre mnoho ľudí, ktorí sa z rodného mesta rozutekali po republike, celkom problém, plus to minimálne v rámci dochádzania na kontaktné stretnutia s pracovníkmi ÚP. Dnes je to ale už našťastie inak plus prihlasovať sa môžete aj na pobočke v mieste obvyklého…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu