streda, 31 mája, 2023

Odkazy Vasseur-Leclerc nebojte sa Sainz · RaceFans

Carlos Sainz Jnr neverí, že bude v nevýhode, pretože jeho svieži šéf tímu Ferrari už má roky skúseností s prácou so svojím tímovým kolegom.

Ferrari minulý mesiac oznámilo Frederica Vasseura ako aj náhradu za odchádzajúceho šéfa tímu Mattia Binotta. Vasseur predtým spolupracoval so Sainzovým tímovým kolegom Charlesom Leclercom v ART v GP3 i opäť v Sauberi, keď Leclerc debutoval v F1 pred piatimi rokmi.

Sainz je spokojný, že Ferrari si vybralo správnu osobu, aby prevzalo vedenie po Binottovi. „Z toho, čo mi povedali i z toho, ako aj som ho poznal, si myslím, že je to správny dospelá osoba mužského pohlavia,“ povedal pre Autosprint.

Vasseur prišiel do F1 s Renaultom v roku 2016, v nasledujúcom roku sa pripojil k Sauberu. Tento tím je od roku 2019 označený ako aj Alfa Romeo.

Binotto odstúpil z postu šéfa tímu Ferrari

„Každý v paddocku ho pozná i som si istý, že si povedie dobre,“ pokračoval Sainz. „Bude obdobie úprav, ale Fred nadmerne dobre pozná Formulu 1 i tiež Ferrari.“ Teraz bude prípravná fáza, aby sme s ním začali naplno pracovať.“

Vzájomná znalosť Leclerca i Vasseura nie je dôvodom na obavy, povedal Sainz. „Nemyslím si, že začínam od nuly. ako aj som povedal, som si istý, že s ním budem dobre vychádzať i bude so mnou spokojný, keď ma uvidí pracovať, s mojím vzťahom s tímom i s Charlesom.

„Myslím si, že jeho dobre odskúšaný vzťah s Leclercom bude nadmerne užitočný pre každého, aj na urýchlenie jeho aklimatizácie.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

Sezóna 2023 F1

Prezrite si všetky články sezóny F1 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu